پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 951

راه کارهایی مناسب برای پیشگیری از چاقی کودکان!!!

همه افراد کودکان چاق و تپل را دوست دارند و از نظر آنها این چاقی نگران کننده نیست بلکه زیبا و با نمک و نشان دهنده سلامت کودک است و موقتی ست یعنی با بزرگ شدن کودکان این چاقی بر طرف خواهد شد!!! متاسفانه در بیشتر موارد این چاقی سالم و یا موقتی نیست٬به همین دلیل والدین باید مراقب وزن کودک خود باشند...

همه افراد  کودک چاق را دوست دارند - چیزی در مورد شکم و رانهای چرخشی وجود دارد که کاملاً شایان ستایش است.  "چربی کودک" چیزی است که مردم نگران آن نیستند.  ما نه تنها آن را زیبا می دانیم ، بلکه آن را سالم - و موقتی نیز تصور می کنیم.

 متأسفانه ، سالم یا موقتی نیست.  به همین دلیل والدین باید مراقب وزن کودک خود باشند.

راه کارهایی مناسب برای پیشگیری از چاقی کودکان!!!

 قبلاً چنین بود که چربی کودک در واقع سالم و موقتی بود.  در روزهایی که میزان مرگ و میر نوزادان زیاد بود ، کمی سنگینی به معنای ذخیره اضافی برای کودک بود.  و تا همین اواخر ، اکثر کودکان با رسیدن به سن کافی برای فعالیت در خارج ، چربی کودکی خود را از دست می دادند.  اما پزشکی مدرن احتمال زنده ماندن نوزادان را بسیار بیشتر کرده است - و فن آوری مدرن و سایر عوامل اجتماعی باعث کم تحرکی کودکان می شود.  واقعیت این است که چربی کودکی  به چربی بزرگسال تبدیل می شود.

همچنین ببینید:

چگونه با کودکان درباره مرگ عزیزان صحبت کنیم؟

 خوشبختانه برخی کارهای ساده وجود دارد که والدین می توانند کودک خود را در یک وزن سالم نگه دارند و او را در بهترین مسیر قرار دهند تا به همین ترتیب بماند.

 شیر دادن : برخی از مادران به هیچ وجه نمی توانند این کار را انجام دهند و بسیاری نیز نمی توانند این کار را برای مدت طولانی انجام دهند.  اما در صورت امکان ، شیردهی راهی عالی برای شروع تغذیه  کودک است. 

  به هر گریه کودک با خوراکی پاسخ ندهید.  کودکان به دلایل مختلف گریه می کنند. گاهی اوقات گرسنگی است ، اما گاهی اوقات آنها گریه می کنند وقتی که خسته هستند ، می ترسند ، بیش از حد احساسی می شوند ، بی حوصله هستند ، ناراحت هستند یا فقط می خواهند بغل مادرشان باشند.  اگر مدت زمان کوتاهی از تغذیه کودک گذشته است و کودک در حال گریه کردن است والدین باید قبل از اینکه کودک را تغذیه کنند ، چند مورد دیگر را امتحان کنند.  پوشک را عوض کنید ، نگه دارید و آرامش دهید - یا صحبت کنید و بازی کنید.اگر هر وقت  به او غذا می دهید ، بعد از مدتی ممکن است فکر کنید که کودک هنگام بی حوصلگی ، خستگی یا ناراحتی به آنچه که نیاز دارند فکر کند ، باعث موفقیت کمتر تاکتیک های دیگر و ایجاد ارتباطات ناسالم با غذا خوردن می شود که به سختی قابل لغو است. 

  بیش از حد غذا ندهید  طبیعی است که بخواهید کودک یک بطری یا یک کاسه غذا را تمام کند.  اما اگر نوزادی غذا خوردن را متوقف کرد و نشان داد که دیگر نمی خواهد ، احترام گذاشتن به آن مهم است.  اگر دکتر شما گفته است که کودک شما کم وزن است و باید بیشتر غذا بخورد ، این یک داستان متفاوت است و شما باید در مورد اینکه چه کاری باید انجام دهید با پزشک خود صحبت کنید.  اما اگر کودک شما سالم است ، وقتی می گوید کارش تمام شده ، کارش تمام شده است.  بگذارید به نشانه های گرسنگی خود گوش دهد، تا آخر عمر مهم خواهد بود.

  غذای جامد سالم بدهید.  پس از آماده شدن کودک ، به او میوه و سبزیجات ، غلات سبوس دار ، حبوبات ، ماهی و گوشت های بدون چربی بدهید. کودکان هر چیزی را امتحان می کنند.  از این زمان  استفاده کنید تا سلیقه خود را برای غذاهایی که می خواهید برای همیشه بخورند ، ایجاد کنید.  گرچه غلات غنی شده از آهن می توانند سالم باشند ، در مصرف آنها زیاده روی نکنید.

همچنین ببینید:

عواملی که باعث بیش فعالی و عدم توجه در کودکان می‌شوند؟

  وعده های غذایی خانوادگی را زود شروع کنید.  به محض این که کودک شما بتواند روی صندلی بلند بنشیند ، او را سر میز بیاورید تا با شما غذا بخورد.  کودکانی که با والدین خود غذا می خورند کمتر دچار اضافه وزن می شوند - و غذاهای خانوادگی به برقراری روابط قوی کمک می کند و به موفقیت بچه ها در مدرسه کمک می کند (و باعث می شود نوجوانان از مشکلات دور نشوند).  این کار را زود انجام دهید.  نه تنها برای نوزادان مفید است ، بلکه ایجاد عادت غذایی خانوادگی به همه افراد خانواده کمک می کند.

  کودک خود را تحریک کنید.  ورزش می تواند زود باشد و باید شروع شود.  کودک خود را روی زمین قرار دهید.  حرکت او را تشویق کنید.  با آنها به زمین بروید.  مکان های امن برای خزیدن و یادگیری راه رفتن و دویدن برای آنها ایجاد کنید.  آنها را برای پیاده روی بیرون ببرید - و هنگامی که آنها می توانند راه بروند ، مطمئن شوید که آنها نیز راه می روند.  اگر بازی های فعال و ورزش های خانوادگی را هر روز جز برنامه عادی خود قرار دهید ، این امر نه تنها به نوزادان کمک می کند تا وزن سالم داشته باشند و هم وزن خود را حفظ کنند ، بلکه احتمال فعالیت آنها در کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان را نیز بیشتر می کند.

 واقعاً این نکته است: عادت های خوب سلامتی نه تنها در حال حاضر به فرزندانتان کمک می کنند ، بلکه تا آخر عمر نیز به آنها کمک می کنند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

health.harvard

دیدگاه تان را بنویسید