پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 87

سندروم کریچ چیست!!؟؟

سندرم کریچ به چرخه مداوم سرماخوردگی ، آبریزش بینی و بیماری های جدی تر میشود که هنگامی که کودکان خردسال در یک محل عمومی برای اطفال حضور پیدا میکنند و یا روزانه با کودکان دیگر تماس می گیرند ممکن است به آن مبتلا شوند...

سندرم کریچ به چرخه مداوم سرماخوردگی ، آبریزش بینی و بیماری های جدی تر میشود که هنگامی که کودکان خردسال در یک محل عمومی برای اطفال حضور پیدا میکنند و یا روزانه با کودکان دیگر تماس می گیرند ممکن است به آن مبتلا شوند.

سندروم کریچ چیست

پس از عفونت های مکرر ، سیستم ایمنی بدن آنها به خطر می افتد. دکتر هانکه هینز ، متخصص کودکان در کیپ تاون می گوید سندرم کریچ از هشت یا نه ماهگی که برخی از نوزادان مهد کودک را شروع می کنند ، بروز می کند و در میان کودکان نوپا شیوع دارد. "این کودکان دائماً آبریزش بینی دارند. این وضعیت گاهی اوقات با تب خفیف همراه می شود و ممکن است از پس از آبریزش بینی سرفه نیز ایجاد شود. این علایم مربوط به مداوما در معرض ویروس بودن است  که سلامتی آنها را خراب می کند. "

نوزادان در بدو تولد جدا از آنتی بادی های مادرشان مصونیتی ندارند. کودکان خردسال نیاز به تماس با مقدار مشخصی ویروس احتیاج دارند تا در صورت سرماخوردگی بدن آنها بتواند برای ایجاد مقاومت آنتی بادی ایجاد کند. اما سندرم کریچ به دلیل چرخه بی وقفه بیماری مقاومت کافی را در بدن ایجاد نمی کند.

با غذا با آن مبارزه کنید

بسیاری از کودکان نوپا به خوبی غذا نمیخورند و همچنین هر غذایی را نمیخورند و در نتیجه والدین برای اینکه آنها غذا بخورند در این دام می افتند که به آنها فقط چیزهایی را بدهند که مطمئنند آن ها را میخورند. یعنی حتی وعده های غذایی اغلب منجمد و فرآوری شده به جای غذاهای مقوی. و در نتیجه سیستم ایمنی بدن و سلامت روده آنها مختل می شود و بنابراین مرتبا سرما می خورند و یبوست می گیرند.

چک لیست سندرم کریچ:

هنگام تجویز آنتی بیوتیک سوال کنید. سرماخوردگی ، آنفلوانزا و ناراحتی معده ناشی از ویروس هستند. آنتی بیوتیک ها ویروسی را از بین نمی برند. آنها فقط باکتری ها را از بین می برند. ویروس ها می توانند باعث عفونت گلو و گوش شوند ، اما عفونت های باکتریایی در این امر نقش بیشتری دارند.

به کودک خود سالانه واکسن آنفلوانزا بدهید که از شش ماهگی به بعد قابل استفاده است.

والدین فقط می توانند علائم سندرم کرچ را تسکین دهند. اگر این علائم خطر وجود دارد ، به پزشک خود اطلاع دهید. این علایم شامل تب مداوم با دمای بالاتر از ۳۸ درجه سانتیگراد. تنفس سریع و سرفه و خس خس سینه و وجود مخاط بینی سبز؛ کاهش علاقه به خوردن و آشامیدن و استفراغ میشود.

برای شست و شوی بینی از اسپری بینی با آب نمک استفاده کنید. بخار و خواب زیاد نیز به بهبود وضعیت کودک کمک می کنند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

childmag

دیدگاه تان را بنویسید