پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 848

۷ عبارتی که کودکان باید هر روز از والدین خود بشنوند!!!

والدین در ارتباط با فرزندان خود باید نکات کلامی و رفتاری ظریفی را رعایت کنند. هر کودکی لیاقت دارد که به عنوان یک فرد با اعتماد به نفس، محترم و دوست داشتنی بزرگ شود. کودکان احتیاج دارند در این دنیا احساس امنیت کنند و کلمات می‌توانند آرام بخش و یا دردناک باشند، اینکه به کودکتان بگویید دوستش دارید باعث می‌شود حس کند همیشه کسی هست که به او اهمیت می دهد...

 اگر می‌خواهید یک بچه شاد و قوی تربیت کنید، باید پیام های درست را برای فرزندان خود ارسال کنید. هفت عبارت وجود دارد که فرزندان شما باید بیشتر از آنچه فکر می‌کنید بشنوند!

 1. "دوستت دارم"

 هنگامی که فرزند شما کودک بود، احتمالاً گفته اید که آنها را دوست دارید. با گذشت سال ها، به نظر می‌رسد که این کلمات معنای خود را از دست داده اند. با این حال، این برای یک کودک در هر سنی حیاتی است. عشق خود را با کلمات ابراز کنید. کودک شما باید بداند که او را دوست دارید!

۷ عبارتی که کودکان باید هر روز از والدین خود بشنوند!!!

 2. "من خیلی به شما افتخار می‌کنم"

 اگر می‌خواهید فرزندتان فردی با اعتماد به نفس بزرگ شود، به او بگویید که به او افتخار می‌کنید. مهم نیست که آنها در یک مسابقه چه جایگاهی را کسب کرده اند. به خاطر تلاش هایشان، کودک شایسته ستایش شما است.

 3. "خوب است، دوباره امتحان کنید"

 کودک باید درک کند که شکست مهم‌ترین قسمت پیشرفت است. آنها را به خاطر نمره های بد سرزنش نکنید، اما به آنها بگویید که به معلم مراجعه کنند و از آنها بخواهند آزمون را دوباره برگزار کنند. گاهی اوقات، تجربیات می‌توانند دردناک باشند، بنابراین کودک خود را تشویق کنید. آنها باید بدانند که دفعه دیگر آنها آن را مدیریت خواهند کرد!

همچنین ببینید:

۱۰ نکته برای پرورش کودکان شاد!!!

 4. "من به شما اعتماد دارم"

 به محض اطمینان از اینکه فرزندتان می‌تواند مستقل عمل کند، باید این عبارت را بگویید. این کلمات به کودک شما اعتماد به نفس می‌دهند و مسئولیت را آموزش می‌دهند. اگر والدین به آنها اعتماد کنند، کودک نمی‌تواند آنها را گول بزند یا آنها را ناامید کند.

 5. "متشکرم"

 به کودک خود بگویید " متشکرم"، حتی اگر تمام کاری که آنها کردند تمیز کردن اسباب بازی های خودشان بود. این کلمات به کودک شما می‌آموزند که همانند شما و دیگران رفتار کند.

 6. "لطفاً به من کمک کنید"

 هر کودکی می‌خواهد احساس مهم بودن کند. از کودک خود بخواهید تا در کار های ساده به شما کمک کند. این باعث افتخار آنها خواهد بود که به تعمیر ماشین پدر کمک کرده اند، حتی اگر همه کار آنها واقعاً آوردن یک آچار بوده است. فراموش نکنید که جمله‌ای مانند "انجام این کار بدون تو سخت بود" را فراموش نکنید.

همچنین ببینید:

اختلال OCD در کودکان چگونه است؟

 7. "من از داشتن شما در زندگی‌ام بسیار خوشحالم"

 گاهی اوقات، کودک شما مخصوصاً در سال های نوجوانی در مواجهه با دنیای اطرافش دچار مشکل خواهد شد. یک نوجوان در عشق والدین خود شک می‌کند. به فرزند خود بگویید که آنها شما را خوشحال می‌کنند.

 هر کودکی لیاقت دارد که به عنوان یک فرد با اعتماد به نفس، محترم و دوست داشتنی بزرگ شود و شما می‌توانید با این عبارات کمک کنید. هر روز چیز مثبتی بگویید و پیوند شما با بچه هایتان قوی خواهد شد!

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

fabiosa

دیدگاه تان را بنویسید