پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 1973

عادات آرایشی غلطی که به پوست آسیب می رساند!!؟

بسیاری از ما با عادات غلط آرایشی بدون اینکه بدونیم به پوست خود آسیب میرسونیم. مراقبت از پوست نیاز به روش های مختلفی داره اما نه هر روشی! در این مقاله عادات غلطی که به پوست آسیب میرسونه رو باشما به اشتراک میگذاریم ...

ریمل، رژ لب، رژگونه،خط چشم و کرم ها و پودرهای زیرسازی آرایش از محصولات زیبایی هستند که وجود ومصرفشان برای بسیاری از خانم ها در سراسر جهان ضروری به حساب می آید. با این حال، گاهی اوقات آرایش می تواند برای سلامت پوست شما مضر باشد. عادات ناسالم آرایشی می تواند باعث آکنه، پیری و چربی یا خشکی پوستتان شود.

 عادات آرایشی غلطی که به پوست آسیب می رساند!!؟

 

اثرات مضر آرایش:

مسدود شدن منافذ پوست

حذف شستن صورت در شب آسان است، اما نکات منفی چنین کاری بسیار بیشتر از تنها نکته ی مثبت آن یعنی راحت تر بودنش است. خوابیدن با آرایش می تواند منافذ پوست را مسدود کند و باعث به وجود آمدن آکنه بر روی صورت شما بشود. همچنین می تواند چشم هایتان را نیز تحریک کند و باعث ایجاد پف هایی بر روی پوست نزدیک چشم های شما شود.

 

پیری زودرس

ماندن آرایش روی پوست و در طول شب می تواند چین و چروک را بیشتر و عمیق تر کند. آسیب ناشی از تابش آفتاب نیز می تواند باعث پیری شود (بسیاری از افراد هنگام آرایش از کرم ضد آفتاب استفاده نمی کنند). لکه ها و چین و چروک های ناشی از افزایش سن می توانند در نتیجه محافظت نکردن مناسب از پوست بر روی پوستتان ظاهر شوند.

همچنین ببینید:

برای مراقبت از پوست خشک چه کنیم؟

خشک یا چرب شدن پوست

برخی از محصولات آرایشی می‌توانند پوست شما را خشک‌تر یا چرب‌تر از حد معمول کنند. علاوه بر این، هنگامی که افرادی که به طور طبیعی پوست خشکی دارند از مواد آرایشی استفاده می کنند، آرایش می تواند پوست آنها را حتی خشک تر نیز بکند. با بروز علائمی مانند پوسته پوسته شدن پوست می توانید متوجه شوید که پوستی خشک دارید. داشتن پوستی براق نیز نشانه داشتن پوست چرب است.

بنابراین اگر شما هم مانند بسیاری از خانم ها هر روز آرایش می کنید، چگونه می توانید از پوست خود محافظت کنید؟ ما در ادامه برخی از عادات آرایشی را برایتان به اشتراک گذاشته ایم  که با رعایت آنها می توانید از سلامت پوستتان حمایت کنید. اگر این عادات را در خود ایجاد کنید، پوستتان از شما تشکر خواهد کرد.

 

عادات آرایشی سالم برای داشتن پوستی سالم تر:

هر شب صورت خود را بشویید

ایجاد انگیزه برای پاک کردن آرایش قبل از خواب ممکن است سخت باشد. با این حال، برای جلوگیری از آسیب رساندن به پوست تان، ایجاد این عادت ضروری است. این فرآیند ابتدا شامل استفاده از پاک کننده آرایش و بعد شستن صورت با پاک کننده صورت می شود.

 

برس ها ، پد ها و قاموهای آرایشی تان را به طور منظم تمیز کنید

انجام منظم این کارهم ممکن است دشوار باشد، اما فقط یک بار در ماه باید آنها را تمیز کنید. تمیز کردن عمیق برس‌ها و قلموهایتان به خلاص شدن از شر باکتری‌های مضر روی آنها که ناشی از عرق و سلول‌های مرده پوست هستند و باکتری‌های ناشی از ماندن محصولات آرایشی بر روی آنها کمک می‌کند.

 

محصولات آرایشی مناسب برای پوست خود را پیدا کنید

پوست هر کس متفاوت است، و به همین دلیل است که باید به نحوه واکنش پوست خود به محصولات مختلف توجه کنید. برخی از محصولات ممکن است پوست شما را خشک کنند، در حالی که برخی دیگر می توانند آن را چرب کنند. از طریق آزمون و خطا، می توانید بهترین مواد آرایشی را برای پوست خود پیدا کنید. بسیاری از متخصصان پوست محصولات آرایشی بر پایه مواد معدنی را توصیه می کنند زیرا اغلب برای پوست ضرر کمتری دارند.

همچنین ببینید:

با ریزش موی پس از ابتلا به کرونا چه کنیم ؟

روزانه از مرطوب کننده و ضد آفتاب استفاده کنید

افراد اغلب از مرطوب کننده یا ضد آفتاب به عنوان بخشی از آرایش روزانه خود استفاده نمی کنند، اما اتفاقا این کاری است که واقعاً باید برای پوستتان انجامش بدهید. استفاده از مرطوب کننده می تواند به کاهش خشکی ناشی از مصرف لوازم آرایش کمک کند و ضد آفتاب می تواند اثراتی حفاظتی و ضد پیری داشته باشد. برای مبارزه با خشکی پوست، سعی کنید از آرایش روی پوستی پوسته پوسته شده خودداری کنید. اگر باید آرایش کنید، از یک مرطوب کننده به عنوان پایه زیر آرایش تان استفاده کنید. همچنین مارک هایی موجود هستند که مرطوب کننده و ضد آفتاب را در یک محصول ترکیب می کنند تا به شما در صرفه جویی در زمانتان نیز کمک کنند.

 

لوازم آرایش تان را به اشتراک نگذارید

وقتی می خواهید رژ لب دوستتان را قرض بگیرید، بهتر است قبل از این کار خوب فکر کنید. اشتراک گذاری محصولات زیبایی و آرایشی یک راه  برای گسترش باکتری ها است و می تواند در دراز مدت به پوست شما آسیب برساند.

رعایت این نکات ساده به شما کمک می کنند تا پوستی سالم و درخشان داشته باشید ، پوستی که شایسته آن هستید. آرایش برای پوست شما کاملاً مضر نیست، اما اگر عادات آرایشی ناسالمی داشته باشید، این عادات می تواند مشکلاتی را برایتان ایجاد کنند. رعایت این نکات می تواند به ایجاد یک محیط امن برای پوست تان کمک کند. اگرچه این نکات ساده هستند، اما به شما کمک می کنند از به وجود آمدن آکنه ناخواسته، پیری و خشک و یا چرب شدن پوست تان جلوگیری کنید.

 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

reverehealth

دیدگاه تان را بنویسید