پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 1001

کمبود چه ویتامین هایی باعث ریزش مو میشه؟

علاوه بر ویتامین A و ویتامین C تعدادی از ویتامین‌ های گروه B هم برای مو هایمان مهم است مثل ویتامین B2 که در لبنیات وجود داره مثل B6 که در مغز دانه‌ ها می‌تونیم پیدا بکنیم ...

کمبود چه ویتامین هایی باعث ریزش مو میشه؟

دکتر لادن گیاهی متخصص تغذیه و رژیم درمانی پاسخ می‌دهد:

کمبود چه ویتامین هایی باعث ریزش مو میشه؟

سلام، حفظ سلامت مو برای همه ما مهمه و اکثریت سوال می‌کنید که خب من چه ویتامینی، چه ماده معدنی را دریافت کنم که دچار ریزش مو نشم؟ دچار خشکی مو نشم؟ مو های درخشان و شادابی را داشته باشم؟

طیف وسیعی از ویتامین ها در واقع برای تغذیه و سلامت موی ما لازم است.

همچنین ببینید:

علایم و دلایل شوره سر!

ویتامین A یکی از مهم‌ترین آنها است که منابع عالیش رو ما در سبزیجات و میوه جات زرد و نارنجی رنگ مثل هویج، گوجه‌فرنگی، فلفل دلمه‌ای رنگی، زرد آلو به وفور یافت می‌کنیم.

همینطور ویتامین C خیلی مهمه که ویتامین C هم در مرکبات، توت ها، کیوی و باز هم طیف وسیعی از سبزیجات می‌تونیم پیداکنیم.

علاوه بر ویتامین A و ویتامین C تعدادی از ویتامین‌های گروه B هم مهم است مثل ویتامین B2 که در لبنیات وجود داره مثل B6 که در مغز دانه‌ ها می‌تونیم پیدا بکنیم همینطور در غلات سبوس دار، بیوتین برای ما لازم است فولاد و اسید فولیک برای ما لازمه، که در واقع در سبزیجات برگه سبز رنگ وجود دارد. بنابراین استفاده از اسفناج، برگ چغندر، ریحان، شنبلیله و گشنیز. همه اینها می‌تونن تو تامین در واقع فولات به ما کمک کنند.

همینطور ویتامین B12 لازمه که منابع ویتامین B12 رو ما از منابع غذایی حیوانی می‌تونیم دریافت کنیم.

وجود منابع امگا 3 کمک کننده است و به خاطر همین وجود گردو، دانه چیا، تخم دانه کتان هم جزء منابع غذایی هستش که برای سلامت مو لازم هستش.

در بین مغزدانه‌ ها علاوه بر گردو، بادام و فندق هم حاوی املاحی هستند که برای سلامت مو لازم است.

چرا که وجود منابع مواد معدنی مثل روی، مس، منیزیم و همچنین آهن برای تغذیه موی ما خیلی لازمه.

همچنین ببینید:

چگونه موهای پرپشت تری داشته باشیم!؟

پس کمبود آهن حتما باید در موارد ریزش مو مورد توجه قرار بگیره و یک الگوی غذای متعادل و متنوع و طیف وسیعی از ویتامین‌های A ،C ،B2، بیوتین، B6، اسید فولیک و B12 را برای ما تأمین بکنه، می‌تونه به حفظ شادابی و سلامت مو هامون قطعاً کمک زیادی بکنه.

دیدگاه تان را بنویسید

 
پیج دیابتی پلاس

پربازدید ها