پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 107

آیا تیروئید باعث ایجاد فشار خون بالا می شود؟

از نظر بیشتر محققان فشار خون بالا را می توان به سابقه خانوادگی یا سبک زندگی نسبت داد. با این حال ، برای برخی ، فشار خون بالا نتیجه تیروئید بیش از حد فعال یا کم کار است...

از نظر بیشتر محققان فشار خون بالا را می توان به سابقه خانوادگی یا سبک زندگی نسبت داد. با این حال ، برای برخی ، فشار خون بالا نتیجه تیروئید بیش از حد فعال یا کم کار است.

آیا تیروئید باعث ایجاد فشار خون بالا می شود؟

تیروئید بیش از حد فعال ، معروف به پرکاری تیروئید ، بیماری است که در آن غده تیروئید بیش از حد هورمون تیروئید تولید می کند. وقتی مقدار زیادی از این هورمون تولید شود ، قلب مجبور می شود بیشتر از حد معمول کار کند ، و این موضوع باعث افزایش ضربان قلب و در نتیجه افزایش فشار خون می شود. پرکاری تیروئید شایع ترین اختلال تیروئید است که می تواند باعث ایجاد فشار خون بالا شود.

برعکس ، کم کاری تیروئید زمانی اتفاق می افتد که غده تیروئید کم کار باشد و هورمون کافی تولید نکند. کم کاری تیروئید می تواند باعث ضعیف شدن عضله قلب و ضربان قلب ، کاهش ظرفیت پمپاژ قلب و افزایش سفتی دیواره رگ های خونی شود. مجموعه این تغییرات می تواند منجر به ایجاد فشار خون بالا شود.

اگر اختلال تیروئید دلیل فشار خون بالا باشد ، با تنظیم رژیم غذایی و سبک زندگی مشکلی برطرف نمی شود و ممکن است داروها نیز موثر نباشند. اگر فشار خون بیمار به درمان متداول پاسخ ندهد .

پزشک تواند آزمایشاتی را انجام دهدتاببیندتیروئید علت آن است یاخیر.در مواردی که فشار خون بالا به دلیل اختلال تیروئید تشخیص داده شود ، می توان برای کنترل غده تیروئید و کنترل بهتر فشار خون ، داروها یا هورمون های مکمل تجویز کرد.

اگر مشکوک به این هستید که بیماری تیروئید بر فشار خون شما تأثیر می گذارد ، باید حتما با پزشک صحبت کنید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

jamaicahospital

دیدگاه تان را بنویسید

 
پیج دیابتی پلاس

پربازدید ها