کد خبر: 621

6 درمان طبیعی موثر برای حالت تهوع صبحگاهی در دوران بارداری!!!

حالت تهوع صبحگاهی در سه ماهه اول بارداری زنان را تحت تأثیر قرار می دهد. اما جای نگرانی نیست ، تهوع صبحگاهی ممکن است برای برخی از افراد ناخوشایند باشد....

6 درمان طبیعی موثر برای حالت تهوع صبحگاهی در دوران بارداری!!!

 

حالت تهوع صبحگاهی در سه ماهه اول بارداری زنان را تحت تأثیر قرار می دهد. اما جای نگرانی نیست، تهوع صبحگاهی ممکن است برای برخی از افراد ناخوشایند باشد. در اینجا برخی از روش های درمانی خانگی برای مدیریت خوب آن وجود دارد.

1. زنجبیل

 به گفته شیلپا آرورا، متخصص تغذیه، "یک قاشق چای خوری آب زنجبیل ممکن است به کاهش ناراحتی ناشی از تهوع صبح کمک کند."  آب زنجبیل دارای خواص تحریکی است که می تواند شکم شما را تسکین دهد.  در عوض می توانید چای دم کرده زنجبیل یا آب نبات زنجبیل میل کنید.  زنجبیل می تواند به کاهش حالت تهوع صبح کمک کند.  در حقیقت، این سابقه طولانی در درمان ناراحتی معده دارد.  تهوع صبحگاهی می تواند کاملاً ناراحت کننده و آزار دهنده باشد، اما با کمی پودر زنجبیل می توانید درد را تسکین دهید.  

همچنین ببینید:

۱۳ ماده غذایی مغذی که هنگام بارداری باید مصرف کنید!

2. نعناع تازه

همچنین پیشنهاد می کند که جویدن برخی از برگ های تازه نعناع می تواند به شما در خلاص شدن از حالت تهوع کمک کند.  طعم تند نعناع کاملاً طراوت و خنک کننده است.  اطمینان حاصل کنید که در برابر سوزش معده آسیب پذیر نیستید، زیرا نعناع فلفلی می تواند پرونده را بدتر کند.  در غیر این صورت، یک چای نعناع فلفلی بنوشید که مخصوصاً در بارداری برای شما فوق العاده مفید است.  قبل از استفاده از این گیاه با پزشک مشورت کنید

3. آب لیمو

آب لیموترش تازه با کمی نمک و شکر یک درمان موثر برای تهوع صبح است.  شیلپا می گوید: "ترشی لیمو به حالت تهوع کمک می کند."  همچنین می توانید از آب زنجبیل و لیمو برای بهتر شدن در صورت تهوع صبح استفاده کنید.  جرعه ای از مخلوط را بنوشید و تسکین فوری دهید.  از مصرف آب لیمو ساده خودداری کنید زیرا ممکن است برای اکثر افراد مناسب نباشد.  بنابراین، استفاده از مواد بیشتری برای معجون همیشه بی خطر است.

4. آب نارگیل

 سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر است، آب نارگیل و بسیاری از مزایای آن برای سلامتی می تواند برای مقابله با تهوع صبحگاهی مفید باشد.  دکتر وزانت لاد در کتاب خود در مورد درمان های خانگی آیورودا می نویسد: "1 قاشق چای خوری آب لیمو به یک فنجان آب نارگیل اضافه کنید و هر پانزده دقیقه یک جرعه بنوشید تا معده شما تسویه شود."  در واقع، شما می توانید از روغن نارگیل استفاده کنید که به رفع تهوع صبحگاهی، سوزش معده و یبوست کمک می کند، که می تواند از عوارض جانبی بارداری باشد.

5. گلاب و شیر

یک لیوان شیر همراه با چند قطره گلاب معطر یک داروی موثر برای مقابله با بیماری صبح از نظر دکتر وزانت لاد است.  وی پیشنهاد می کند، "یک قطره گلاب در یک فنجان شیر بریزید، شیر را بجوشانید و سپس آن را گرم بنوشید.  این به از بین بردن احساس حالت تهوع کمک می کند.  به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، مصرف یک فنجان از این شیر گل سرخ با یک قاشق چای خوری در زمان خواب، تهوع صبح را کنترل می کند. "

 6. سرکه سیب

طبق گفته شیلپا، یک قاشق چای خوری سرکه سیب که در یک لیوان آب مخلوط شده و هر روز صبح میل می شود نیز ممکن است به رفع تهوع صبح کمک کند.  گفته می شود نوشیدن یک لیوان آب لیمو گرم در وهله اول صبح نیز برای رفع این بیماری بسیار مفید است.  در صورت بارداری بهتر است با پزشک مشورت کنید زیرا ممکن است عکس العمل متفاوتی داشته باشد یا نداشته باشد. 

 با استفاده از این شش روش درمانی ساده می توانید حالت تهوع صبحگاهی را به طور طبیعی پشت سر بگذارید و روز خوبی را برای خود شروع کنید.

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

ndtv

دیدگاه تان را بنویسید