کد خبر: 619

پنج علت افزایش وزن زنان در عادت ماهیانه!!!

دلایل مختلف فیزیولوژیکی و روانی وجود دارد که باعث می شود در قاعدگی وزن اضافه کنید که ممکن است بیش از یک هفته قاعدگی شما طول بکشد ...

پنج علت افزایش وزن  زنان در عادت ماهیانه!!!

 

دلایل مختلف فیزیولوژیکی و روانی وجود دارد که باعث می شود در زمان قاعدگی، وزن اضافه کنید که ممکن است بیش از یک هفته قاعدگی شما طول بکشد.

چرا؟ می توانیم به خودمان کمک کنیم؟  آنچه شما باید بدانید اینجاست:

 1. احتباس مایعات

 احساس نفخ شکم مسئله شایع در طول چرخه قاعدگی است، هنگامی که افزایش سطح هورمون های تولید مثل زنانه، استروژن و پروژسترون منجر به تغییر در نقطه تعیین شده بدن برای سدیم می شود و باعث احتباس مایعات می شود.

چه کنیم؟

 برای اینکه وزن مایعات دور باشد، در نیمه دوم چرخه قاعدگی از غذا های شور خودداری کنید. 

 2. یبوست

 قاعدگی شما بر عملکرد خوب دستگاه گوارش برای دفع مواد زائد از بدن تأثیر می گذارد.  دکتر هادلستون می گوید: "پروژسترون باعث آرامش عضلات می شود و منجر به کاهش تحرک دستگاه گوارش می شود که ممکن است منجر به نفخ و یبوست در برخی از زنان شود.

چه کنیم؟

"  وی پیشنهاد می کند برای کاهش هر دو، مقدار فیبر در رژیم خود را افزایش دهید، به ویژه در نیمه دوم چرخه قاعدگی.

همچنین ببینید:

PMS(سندروم قبل از قاعدگی)

 3. افزایش مصرف مواد غذایی

 پروژسترون در نیمه دوم چرخه قاعدگی نقش دیگری دارد.  اشتها را افزایش می دهد و باعث می شود غذای بیشتری بخورید.  دکتر هادلستون می گوید: "پرخوری مداوم که با افزایش فعالیت بدنی جبران نشود، می تواند منجر به افزایش وزن دائمی شود."

چه کنیم؟

 دکتر استیونز می گوید: " شما باید از چیز هایی که واقعا هوس می کنید، مانند غذا های شیرین، مانند مقدار زیادی کربوهیدرات، خودداری کنید.  "شما باید از مصرف کافئین و الکل و غذا های واقعاً شور خودداری کنید."

 4. سندروم قبل از قاعدگی (PMS)

برای اکثر زنان ، "چرخه" ماهانه آنها حداقل با یکی از علائم شناخته شده به نام سندرم قبل از قاعدگی یا PMS، حدود یک یا دو هفته قبل از شروع دوره واقعی آن ها شروع می شود.  نفخ، هوس غذایی و افزایش وزن از جمله علائم رایج است.  مطالعه بر روی 259 زن سالم با چرخه قاعدگی منظم، افزایش قابل توجهی در اشتها، دریافت پروتئین و ولع مصرف غذایی از جمله شکلات، شیرینی و طعم های شور در مرحله لوتئال یا قبل از قاعدگی شروع قاعدگی را نشان داد.

 تجربه افسردگی یا اضطراب نیز از مشخصه های PMS است که تصور می شود ناشی از تغییرات چرخه ای در ماده شیمیایی سروتونین مغز باشد.  دکتر هادلستون می گوید: "برای برخی از زنان، این علائم خلقی همچنین می تواند منجر به افزایش مصرف غذا شود. "طبق گفته کالج متخصص زنان و زایمان آمریکا، حدود 3 تا 8 درصد زنان ممکن است یک نوع شدید از PMS را تجربه کنند که به عنوان اختلال دیسفریک قبل از قاعدگی (PMDD) شناخته می شود.  هوس غذایی یا پرخوری یکی از علائم PMDD است.  دکتر هادلستون می گوید، در صورت بروز افسردگی یا اضطراب قابل توجه در هنگام سندرم پیش از قاعدگی، به یک متخصص بهداشت مراجعه کنید، زیرا این موارد می توانند با پرخوری یا رفتار های بی نظم خوردن همراه باشند.  برای جبران افزایش وزن در طی PMS یا نیمه دوم چرخه خود، ورزش را افزایش دهید و بر مصرف غذا های سالم و غنی از مواد مغذی تمرکز کنید.

 5. سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

 اگر قاعدگی نامنظم و افزایش وزن را تجربه کنید، ممکن است جای نگرانی باشد.  سندرم تخمدان پلی کیستیک یا PCOS، عدم تعادل هورمون های تولید مثل است که باعث مشکلات متابولیسم می شود.  این از هر 10 زن در سن باروری یکی از آن ها را درگیر می کند. در زنان چاق مبتلا به PCOS، کاهش وزن ممکن است به تنظیم چرخه قاعدگی کمک کند.  دکتر استیونز می گوید: "چربی خود می تواند استروژن تولید کند که باعث عدم تعادل هورمونی می شود و می تواند چرخه را تحت تأثیر قرار دهد.  "چرخه های نامنظم باعث افزایش وزن نمی شوند.  افزایش وزن می تواند باعث چرخه های نامنظم شود."

 برای بیشتر خانم ها ، افزایش وزن در دوران قاعدگی فقط موقتی است.  حفظ یک سبک زندگی سالم و رژیم غذایی باعث می شود که آن وزن های دارای نوسان اضافی دائمی نشوند.

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

weightwatchers

دیدگاه تان را بنویسید