پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 1051

مواد غذایی مناسب برای گر گرفتگی در سن یائسگی !

در رژیم غذایی خانم‌هایی که دچار یائسگی شدند میوه‌ای که قرار می‌دهیم و کمک می‌کند موز می‌باشد، طیفی از میوه‌ های رنگی و توت ها به آنها کمک‌می‌کنند ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد مواد غذایی مناسب برای گر گرفتگی در سن یائسگی، ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

علائمی مثل گرگرفتگی و تعریق شبانه معمولاً جزء علائمی هست که بیش از نیمی از خانم هایی که در واقع به سن یائسگی می‌رسند را در واقع درگیر می‌کند و شکایت نسبتاً شایعی که می‌تواند از چند ماه قبل و یا گاها تا ده ها سال بعد از یائسگی ادامه دار باشد و این بر می‌گردد به تغییرات هورمونی که ایجاد شده‌ است و رژیم غذایی ما آنجایی که می‌تواند به این تعدیل هورمونی کمک کننده باشد، می‌تواند تا حدی به پیشگیری از این علائم کمک بکند.

مواد غذایی مناسب برای گر گرفتگی در سن یائسگی

ما در رژیم غذایی خانم‌هایی که دچار یائسگی شدند میوه‌ای که قرار می‌دهیم و کمک می‌کند موز می‌باشد، طیفی از میوه‌ های رنگی و توت ها به آنها کمک می‌کند، گاهی اوقات در رژیم غذایی خانم هایی که در رژیم غذایی شبانه هستند ما مقداری آلبالو اضافه می‌کنیم، نصف موز اضافه می‌کنیم که به آنها کمک می‌کند، استفاده کردن از سوپی که جو داشته باشد و اسفناج داشته باشد سوپ اسفناج، سوپ جو به آنها کمک می‌کند. شیر کم چرب می‌تواند کمک کننده باشد و کلیه غلات سبوس دار در کنار تخم‌مرغ در کنار بادام و حبوبات، این ها ترکیباتی هستند که به کاهش تعریق شبانه کمک می‌کنند.

همچنین ببینید:

چه مکمل هایی به PMS (سندروم قبل از قاعدگی) کمک می‌کنند؟

آب کافی هم حتما به این ها کمک می‌کند، استفاده از فست فودها، استفاده از گوشت های فرآیند شده قطعاً تعریق  شبانه رو تشدید می‌کند.

در مورد ادویه جات مطالعات علمی زیادی انجام نشده که بگوییم ادویه زیاد یا کم استفاده شود.

اما آن چیزی که خیلی مهم است در مورد خانم‌هایی که مشکلی در مورد سرطان پستان ندارند ما دغدغه‌ای نسبت به مصرف سویا نداریم، شیر سویا و خود سویا را در برنامه غذایی شان می‌گذاریم و در واقع اثرات شبه استروژنی سویا به این ها کمک می‌کند، شیر بادام اگر در فردی که دچار عدم تحمل لاکتوزه و نیاز به تحمل مصرف شیر کم چرب را ندارد از شیر بادام به عنوان یک ترکیب خیلی موثر وقتی که با جو مخصوصا ترکیب می‌شود در مورد خانم ها در سن یائسگی از آن استفاده می‌کنیم و نتایج خیلی خوبی را هم مشاهده می‌کنیم.

دیدگاه تان را بنویسید