پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 1004

خانم ها در منزل از لباس زیر استفاده بکنن؟

این مسئله که خانم ها در منزل می‌تونن از لباس زیر استفاده بکنن یه چیز کاملاً شخصی هست و با در نظر گرفتن سیکل های نرمال دوره ماهانه...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد اینکه خانم ها در منزل از لباس زیر استفاده بکنند؟ ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

خانم های عزیز سوال می‌‌کنند آیا لازم هست در منزل از لباس زیر استفاده کنند یا نه؟

این مسئله یه چیز کاملاً شخصی هست به خاطر اینکه به هر حال می‌دانیم یک خانم در سیکل های نرمال دوره ماهانه اش که ۵ تا ۶ روزش به صورت دوره‌ی قاعدگی هست، این سیکل از ابتدا یعنی بعد از پاک شدن از دوره پریود تا شروع پریود بعد هورمون ها در حال ترشح هستند، هورمون های استروژن و پروژسترون.

خانم ها در منزل از لباس زیر استفاده بکنن؟

خود این موارد و ترشح هورمون ها باعث ترشحات نرمال در یک خانم می‌شود. یعنی یک خانم در طول سیکل ممکنه در ابتدای سیکلش ترشحات رقیق داشته باشد، در زمان تخمک گذاری ترشحات غلیظ تری داشته باشد و ما اول باید متوجه بشیم که این ترشحات آیا نرمال است یا نه؟

همچنین ببینید:

خانم ها از دستمال کاغذی برای خشک کردن استفاده کنند؟

ترشحاتی که بدون بو هست، بدون رنگ هست، همراه با علائمی نیست مثل خارش سوزش و احساس بدی را در فرد ایجاد نمی‌کند این ترشحات، ترشحات نرمال در یک خانم است که در طول سیکل در واقع وجود دارد به خاطر ترشحات هورمونی هست که ایجاد می‌شود و اینکه خانم ممکنه اگر لباس زیر نپوشد در واقع این ترشحاتی که روی بدنش می‌ریزد اذیتش بکند.

پس در واقع به خود شخص بستگی دارد.

مهم‌تر از همه اینکه تشخیص بدهیم که این ترشحات، ترشحات نرمال است یا نه؟!

همچنین ببینید:

ویتامین D چه نقشی در سلامت خانم ها دارد؟

اگر که راحت هستند، اگر یه مدت پزشک بهشون گفتن که عفونت قارچی داشتن، عفونت باکتریال داشتن، بهتر است لباس زیر نپوشند، که یک مقدار ترمیم بهتر باشد.

می‌تونن یک مدت در خانه لباس آزاد بپوشند تا اینکه اگر حساسیت به لباس زیر یا مورد خاصی دارند برطرف بشود.

دیدگاه تان را بنویسید