پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 1002

خانم ها از دستمال کاغذی برای خشک کردن استفاده کنند؟

دستمال کاغذی اگر بخواد استفاده بشه، اول اینکه دستمال کاغذی ما باید بهداشتی باشه، دستمال کاغذی بهتره که فقط در ناحیه قسمت خارجی تناسلی گذاشته بشه و برداشته بشه. یعنی اینکه بخواهد حالا به داخل ناحیه تناسلی برده بشه به هیچ وجه این طوری نیست ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد اینکه خانم ها از دستمال کاغذی برای خشک کردن استفاده کنند؟ ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

خیلی از خانم های عزیزی که مراجعه به مطب یا مراکز بهداشتی دارند سوالشان این است که آیا در هنگام خشک کردن خودشان بعد از اینکه به سرویس بهداشتی مراجعه می‌کنند نیاز هستش که حتماً از دستمال کاغذی استفاده کنند یا اینکه حتماً از شستشو دهنده ها مثل ژل های بانوانی که در بازار است برای پیشگیری از عفونت استفاده بشود یا نشود؟ 

خانم ها از دستمال کاغذی برای خشک کردن استفاده کنن؟

جوابی که برای این سوال این عزیزان داریم این هست که دستمال کاغذی هم اگر بخواد استفاده بشه، اول اینکه دستمال کاغذی ما باید بهداشتی باشه، دستمال کاغذی بهتره که فقط در ناحیه قسمت خارجی تناسلی گذاشته بشه و برداشته بشه. یعنی اینکه بخواهد حالا به داخل ناحیه تناسلی برده بشه به هیچ وجه این طوری نیست چون خیلی از خانم‌ ها متاسفانه ناخواسته این کار را انجام می‌دهند که می‌تونه باعث احتمال عفونت بیشتر در آنها بشود یا در مورد استفاده از ژل بانوان باید خدمتتون عرض کنم که فلور نرمال واژن یعنی میکروب‌های نرمالی که داخل واژن وجود دارند نباید از بین بروند و اگر از بین بروند یا PH واژن تعغیر کند احتمال عفونت رو اتفاقاً بیشتر می‌کند.

همچنین ببینید:

ویتامین D چه نقشی در سلامت خانم ها دارد؟

اگر بخواهیم از ژل بانوان هم استفاده کنیم نباید به صورت روتین و هر روزه در واقع تکرار شود، اینکه حالا یک بار یا دو بار در هفته از ژل استفاده کرد هم کافی است چون اگر زیاد استفاده بشود در واقع میکروب نرمال واژن رو از بین می‌برد.

مورد دیگه شستشوی زیاد ناحیه تناسلی هست که خیلی از خانم ها میگن که ما در واقع وقتی که به سرویس بهداشتی مراجعه می‌کنیم انقدر خودمون رو شستشو می‌دهیم که با وجود این شستشوی مداوم باز هم ما عفونت‌ های مکرر داریم! در توضیح باید خدمتتون عرض کنم که شستشو های زیاد ناحیه تناسلی هم باعث میشه میکروب های نرمال از بین برود و این شستشو باید در حد نرمالش باشد و اینکه بیشتر سعی کنیم که خانمی که در واقع به سرویس بهداشتی مراجعه می‌کند، ناحیه تناسلی مرطوب نباشد، خشک کند و لباس زیر اگر مرطوب هست یا ترشحاتی دارد باید عوض کنند، چون محیط مرطوب در واقع ناحیه تناسلی و لباس زیر خودش ممکن است که ریسک عفونت رو و عفونت های قارچی رو و عفونت های باکتریال رو افزایش بده.

همچنین ببینید:

10 غربالگری بهداشتی که همه زنان باید انجام دهند!!!

و باعث بشه که در واقع علی‌رغم اینکه این فرد داره از نظر خودش مسائل بهداشتی را خیلی خوب رعایت می‌کند ولی درگیر عفونت‌ های مکرر بشود.

دیدگاه تان را بنویسید