پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 941

نقش زیتون در پیشگیری از دیابت و کنترل چربی

در مورد روغن زیتون تمام خاصیت ها و اثرات شفابخش ای که داریم بهتون میگم درواقع تو روغن زیتون های فرابکر هست و روغن زیتونی که تحت حرارت قرار نمیگیره تحت هیچ حلالی قرار نمیگیره و فقط ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد فواید زیتون برای دیابتی ها، ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

نقش زیتون در پیشگیری از دیابت و کنترل چربی 

دکتر لادن گیاهی متخصص تغذیه و رژیم درمانی پاسخ میدهد :

نقش زیتون در پیشگیری از دیابت و کنترل چربی

سلام خدمت دیابتی های عزیز امیدوارم که حالتون خیلی خوب باشه .

زیتون جز میوه هایی هست که ما به راحتی بر اساس شواهد علمی موجود میتونیم بگیم که یک سوپرفود یک غذای فوق العاده برای پیشگیری از دیابت و همچنین کنترل دیابت ، کنترل کلسترول ، کاهش تری گلیسیرید ، کاهش ال دی ال در یک فرد مبتلا به دیابت هستش .

همچنین ببینید:

دیابتی ها کرونا گرفتن چیکار کنن؟

حتی شواهد علمی خوبی میگه که وجود روغن زیتون در برنامه غذایی به پیشگیری از دیابت بارداری هم در خانم‌هایی که ریسک دیابت بارداری درشون بالا هست کمک میکنه ‌.

عمده خاصیت روغن زیتون بر میگرده به ترکیبات آنتی اکسیدانی که در آن وجود دارد و حدود ۳۰ آنتی اکسیدان مختلف در روغن زیتون شناخته شده و همینطور ترکیب اسیدهای چرب فوق العاده خوبی که داره به محافظت عروق در واقع کاهش کلسترول ldl کمک می‌کند و در واقع بینید نوع روغن دریافتی ما همیشه تاثیرگذاری بر روی این که در واقع انسولین در بدن ما چطور میتونه فعالیت داشته باشه .

شاید ما دیابتی ها بیشتر میایم تمرکز میزاریم بر اینکه چی قند رو بالا میبره یا پایین میاره اما اسیدهای چرب و نوع چربی دریافتی به شدت تاثیرگذار هستند بر روی نحوه پاسخ دهی سلول های ما به انسولین .

ما در واقع شده ۱۰ تا زیتون متوسط حدود ۴۴ کالری انرژی دریافت می‌کنه بنابراین انرژیشون حتما در برنامه غذایی باید لحاظ کنیم اما یک ماده غذایی بسیار با ارزش هست که درصد خوبی ویتامین A هم برای ما تأمین میکنه ویتامین C مقداری داره و در بین املاح درصد خوبی آهن و کلسیم دارد .

در مورد روغن زیتون چی ؟ 

در مورد روغن زیتون تمام خاصیت ها و اثرات شفابخش ای که داریم بهتون میگم درواقع تو روغن زیتون های فرابکر هست و روغن زیتونی که تحت حرارت قرار نمیگیره تحت هیچ حلالی قرار نمیگیره و فقط از پرس سرد در واقع زیتون های با کیفیت به دست می‌آید .

این روغن‌های زیتون فرابکر به یاExtra Virgin Olive Oil حساسیت بالایی به دما داره ، یعنی شما نمی تونید این رو در پخت و پزهایی که دمای شما بیش از ۱۶۰ درجه سانتیگراد میره استفاده کنید وگرنه نه فقط خاصیت برای شما ندارد بلکه ایجاد ترکیبات اکسیدان هم درش میشه .

روغن زیتون بعدی روغن زیتون بکر هست خواص روغن زیتون فرابکر رو کمتر داره ولی مقاومتش به دما حدود ۲۱۰ درجه است.

روغن زیتون تصفیه شده رو خیلی براتون توصیه نمی کنم ولی روغن زیتون تصفیه شده شما میتونید در واقع با دمای ۲۴۳ درجه سانتیگراد هم بالا ببرید .

همچنین ببینید:

چگونه با فرسودگی شکر دیابت کنار بیاییم؟

نکته مهم در مورد روغن زیتون این هست که ببینید انرژی روغن ها با هم فرقی نداره پس ما از بابت تنظیم انرژی اگر که برامون مهمه و فردی کنترل وزنش مهمه حتما باید مقدار مصرف روغن زیتون را هم کنترل بکنیم اما خیلی نگران استفاده از خود میوه زیتون برای یک فرد دیابتی نیستیم و اتفاقاً توصیه می‌کنیم مثل الگوی غذایی مدیترانه ای که بهترین الگوی غذاییه شناخته شده برای پیشگیری از بیماری‌های مزمن هست مصرف خوب زیتون و روغن زیتون فرابکر در الگوی غذای یک فرد دیابتی گنجانده بشه .

سلامت باشید .

دیدگاه تان را بنویسید