کد خبر: 470

مدیریت دیابت نوع یک و دو!

برطرف کردن دیابت نوع 2 راحت تر از دیابت نوع 1 هست چون دیابت نوع 1 یک بیماری خودایمنی هست که معمولا در کودکی بروز میکنه ولی دیابت نوع 2 عادات و سبک زندگی ...

مدیریت دیابت نوع 1

دیابت نوع 1 یک بیماری خود ایمنی است که اغلب در دوران کودکی بروز می کند. و هنگامی رخ می دهد که بدن به اشتباه به سلول های بتای لوزالمعده حمله کند و توانایی آنها در تولید انسولین را (که بدن برای استفاده صحیح از قند خون به آن نیاز دارد ) از بین ببرد.

1

 

آگاهی از ابتلا به دیابت نوع 1 می تواند بسیار سخت و ترسناک باشد، اما با این وجود بسیاری از افراد به خوبی شرایطشان را مدیریت می کنند و از شدت یافتن علائم و عوارض شدید جلوگیری میکنند.

مدیریت دیابت نوع 2

در حال حاضر برای یک فرد، برطرف کردن دیابت نوع 2 راحت تر از برطرف کردن دیابت نوع 1 است.

این امر به این دلیل است که دیابت نوع 2 یک بیماری خود ایمنی نیست و طیف وسیعی از عوامل بیرونی و عادات و سبک زندگی می تواند آن را بدتر کند.

همچنین ببینید:

برای پیشگیری از ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

اگرچه این بدان معناست که دیابت نوع 2 بسیار گسترده تر از دیابت نوع 1 است، اما همچنین به این معنی است که فرد مبتلا به دیابت نوع 2 می تواند شیوه زندگی و عادت های غذایی نسبتاً ساده ای برای خود ایجاد کند تا قند خون خود را به حد طبیعی برگرداند.

رژیم غذایی مورد مصرف و ابتلا به چاقی هر دو نقش اساسی در ایجاد دیابت نوع 2 دارند. به این ترتیب، افراد می توانند علائم دیابت نوع 2 را با رعایت تغییرات خاصی در شیوه زندگی شان که شامل بهبود رژیم غذایی و برنامه ورزشی است، کنترل کنند.

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

دیدگاه تان را بنویسید