کد خبر: 368

قندخون بالا چه تاثیری رو بدن ما میزاره؟

در این مطلب به بررسی تاثیرات قند خون بالا بر روی بدن و اینکه به تمام اعضای بدن میتونه تاثیرات بسیار منفی بگذارد و در ایران هم خیلی شایع هست ، از تاثیرات آن در ریسک بیشتر سکته های قلبی و مغزی و زخم پا نوروپاتی و ... میشه اشاره کرد .

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد قندخون بالا چه تاثیری رو بدن ما میزاره، ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

.

قندخون بالا چه تاثیری رو بدن ما میزاره؟

دکتر مهاجری تهرانی فوق تخصص غدد پاسخ می دهند :

سوال دیگری که شده قند خون بالا چه صدماتی بر بدن میتونه بذاره تقریباً هیچ جای بدن ما نیست که از قند خون بالا در امان باشه از بالا که شروع کنیم مغز می‌تونه میتونه تحت تاثیر قند خون بالا قرار بگیرد و باعث گرفتگی عروق و  ریسک سکته های مغزی در افرادی که دیابتی هستن و قندشون کنترل نیست بالا میره .

قندخون بالا چه تاثیری رو بدن ما میزاره؟

قلب هم همینطور ، درگیری های قلبی در عزیزان دیابتی ۲ تا ۴ برابر شایع تر هست نسبت به بقیه افراد جامعه و خود دیابت یک ریسک فاکتور هست ، یک ریسک فاکتور اصلی برای بیماران درگیری قلبی هست و خیلی از اوقات به دلیل درگیری عصبی که اینها هم دارن ممکنه که علامت هم پیدا نکنند .

همچنین ببینید:

اقدامات اورژانسی در هنگام سکته مغزی!

بنابراین اگر کوچکترین شکی داشته باشیم باید بررسی قلبی به صورت کامل برای بیماران دیابتی اعم از نوار قلب اکو آنژیوگرافی اسکن ایزوتوپ و مسائلی که همکاران قلبی ما معمولاً درخواست می‌کند انجام بشه تا بر حسب مورد درمان مناسب صورت بگیره .

مسئله بعدی درگیری کلیه ها هست شایع ترین علت درگیری کلیه ها و نارسایی کلیه در تمام دنیا بیماری دیابت هست که بیماران کارشون به دیالیزی میرسه و در ایران هم همینطور است  که باعث دفع پروتئین میشه حالا در جلسات بعدی ممکن است که بیشتر این مطالب رو توضیح بدیم و درگیری چشم که باز شایع‌ترین علت نابینایی در دنیا و در ایران بیماری دیابت است و در نهایت درگیری اعصاب یا نوروپاتی دیابت که خودش را به صورت درد و گزگز و مورمور و یا اختلال حرکت نشون میده و در نهایت می‌تونه که باعث زخم پا بشکه که از علائم این و عوارض مزمن و مهم بیماری دیابت است که طولانی ترین مدت بستری بیماران دیابتی در دنیا به علت زخم پای دیابتی است .

دیدگاه تان را بنویسید