کد خبر: 353

مدیریت میزان قند خون با میخک!

میخک فواید زیادی دارد، دارای انواع ویتامین ها و مواد معدنی هست. برخی از فواید میخک اینه که سلامت استخوان ها کمک میکند، به تنظیم قند خون کمک میکند، برای جلوگیری و درمان زخم معده مفید هست و ...

میخک حاوی مواد مغذی مهم است

میخک حاوی فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی است، بنابراین استفاده از میخک برای افزودن طعم به غذای شما، می تواند همزمان برخی از مواد مغذی مهم را نیز تأمین کند.

مدیریت میزان قند خون با میخک!

یک قاشق چایخوری (۲ گرم) میخک حاوی:

کالری: ۶

کربوهیدرات: ۱ گرم

فیبر: ۱ گرم

منگنز: ۵۵٪ از ارزش روزانه (DV)

ویتامین K: مقدار ۲٪ از (DV)

منگنز یک ماده معدنی ضروری برای حفظ عملکرد مغز و ایجاد استخوان های قوی است.

همچنین ببینید:

آیا روغن سیاه دانه برای دیابت مؤثر است؟

میخک سرشار از آنتی اکسیدان ها است:

میخک سرشار از آنتی اکسیدان ها از جمله اوژنول است که می تواند به کاهش استرس اکسیداتیو کمک کند.

میخک ممکن است به محافظت در برابر سرطان کمک کند

مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهند که ترکیبات موجود در میخک می توانند رشد سلول های سرطانی را کاهش داده و باعث مرگ سلول های سرطانی شوند. برای تأیید این تأثیرات در انسان، تحقیقات بیشتری لازم است.

میخک می تواند باکتری ها را از بین ببرد:

مطالعات نشان می دهند که میخک به لطف خاصیت ضد میکروبی که دارد، می‌تواند سلامت دهان را ارتقا بخشد، که این امر ممکن است به از بین بردن باکتری های مضر کمک کند.

میخک ممکن است سلامت کبد را بهبود بخشد:

برخی مطالعات نشان می دهند که میخک و ترکیباتی که در آن وجود دارد ممکن است به کاهش استرس اکسیداتیو و محافظت از کبد کمک کند.

میخک می‌تواند سلامت استخوان ها را ارتقا بخشد

مطالعات انجام شده بر روی حیوانات نشان می دهند که عصاره میخک و منگنز ممکن است به افزایش تراکم مواد معدنی در استخوان کمک کنند. برای تأیید این تأثیرات، تحقیقات بیشتری لازم است.

میخک ممکن است زخم معده را کاهش دهد:

برخی از مطالعات انجام شده بر روی حیوانات نشان می دهند که عصاره میخک و روغن میخک ممکن است تولید مخاط معده را افزایش داده و از معده در برابر زخم معده محافظت کنند. تحقیقات بیشتری دراین باره بر روی انسان لازم است.

میخک می‌تواند به تنظیم قند خون کمک کند.

تحقیقات نشان می دهند که ترکیبات موجود در میخک ممکن است به کنترل قند خون کمک کنند.

مطالعه ای بر روی حیوانات نشان داده است که عصاره میخک به افزایش کنترل و بهبود تنظیم قند خون در موش های مبتلا به دیابت کمک می کند.

یکی دیگر از آزمایشات آزمایشگاهی انجام شده بر روی حیوانات نیز، به بررسی اثرات عصاره میخک و نیژیرسین ( ترکیبی در میخک ها، که هم بر روی سلول های عضلانی انسان و هم در موش های مبتلا به دیابت پیدا شده است) پرداخته است.

میخک و نیژیرسین برای افزایش جذب قند از خون به سلول ها، افزایش ترشح انسولین و بهبود عملکرد سلول هایی که انسولین تولید می کنند موثر یافت شده اند.

میخک همراه با یک رژیم غذایی متعادل، می تواند به شما در حفظ میزان قند خونتان کمک کند.

سطح قند خون را مدیریت کنید:

نکات مربوط به رژیم دیابت: خیلی ها این را باور نمی کنند، اما میخک برای افراد دیابتی مفید است. یک تحقیق نشان می دهد که ترکیبات موجود در میخک ممکن است به کنترل قند خون کمک کند. به اندازه یک قاشق چایخوری از این ادویه برای به دست آوردن فواید آن کافی است.

در کنار خواص ضد عفونی کننده، میخک مزایای ضد التهابی، ضد درد و مزایایی در روند هضم برای افراد دیابتی نیز دارد. میخک ها همچنین به شما در کنترل سطح قند خون کمک می کنند و گفته شده است که باعث تولید انسولین می شوند و دیابت را کنترل می کنند. مطالعه جدیدی که در ژورنال طب طبیعی منتشر شده است، اثرات میخک بر قند خون بدن را روی موش های دیابتی بررسی کرده و نشان داده است که این عصاره به افزایش ترشح انسولین و بهبود عملکرد سلول های تولید انسولین کمک می کند.

انسولین هورمونی است که به کنترل سطح قند خون کمک می کند. در بین دیابتی ها، هورمون انسولین اغلب دچار اختلال می شود. روغن میخک به حفظ سطح انسولین کمک می کند. در این مطالعه، انسولین و مکانیسم پاسخ گلوکز پس از مصرف روغن میخک به میزان قابل توجهی بهبود یافته است.

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

healthline

ndtv

دیدگاه تان را بنویسید