کد خبر: 348

به این 3 دلیل فلفل دلمه ای برای دیابتی ها خیلی خوبه!

با خوردن روزی یک فلفل دلمه ای خطر ابتلا به دیابت و چاقی رو کاهش بدین. فلفل دلمه ای می تونه فعالیت های آنتی اکسیدانی قدرتمندی انجام بده و خطر ابتلا به عوارض ناشی از دیابت رو کاهش بده!

هر روز یک فلفل دلمه ی زرد خام بخورید تا خطر ابتلا به چاقی و دیابت را کاهش دهید. افراد دیابتی باید قبل از قرار دادن هر چیزی در بشقابشان، خوب فکر کنند و از قوانین سختگیرانه رژیمشان پیروی کنند. و این باعث می شود که مصرف میوه ها و سبزیجات مختلف را محدود کنند. با این حال، افزودن فلفل دلمه به رژیم غذایی شما نه تنها سطح قند خون شما را کنترل می کند بلکه خطر بروز عوارض مختلفی که با آن مرتبط است را می‌کاهد. اما چگونه ؟

۳ دلیل برای اینکه فلفل دلمه ای برای افراد دیابتی مناسب است

1.فلفل دلمه هضم کربوهیدرات ها و چربی ها را کاهش می دهد

آنتوسیانین های موجود در فلفل دلمه باعث مهار فعالیت دو آنزیم کلیدی هضم آلفا گلوکزیداز و لیپاز می شوند. آنزیم آلفا گلوکزیداز در تجزیه کربوهیدرات ها به گلوکز کمک می کند، در حالی که لیپاز به تخریب چربی ها به اسید های چرب کمک می کند. اگر هضم کربوهیدرات ها و لیپید ها کند شود، غلظت قند خون و لیپید ها نیز کاهش می یابد، در نتیجه این امرخطر ابتلا به قند خون را کاهش داده و به شما در کنترل سطح قند خونتان نیز کمک می کند.

همچنین ببینید:

فواید بیوتین در بهبود دیابت!

۲.فعالیت های آنتی اکسیدانی قدرتمندی را انجام می دهد

با افزایش سطح قند خون و هایپری لیپیدمی، در واقع شما بیشتر مستعد آسیب دیدن از استرس اکسیداتیو هستید. فلفل دلمه حاوی مقادیر زیادی مواد شیمیایی است که به عنوان آنتی اکسیدان های قدرتمندی عمل می کنند. این ترکیبات رادیکال های آزاد مضر را که به دلیل استرس اکسیداتیو آزاد می شوند، از بین می‌برند و خطر ابتلا به عوارض مختلف ناشی از دیابت را کاهش می دهند.

۳.فلفل دلمه کم کالری است

اگر چاق هستید و سابقه خانوادگی دیابت دارید، بنابراین بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت هستید. با این حال، مطالعات نشان داده اند که مصرف فلفل دلمه در رژیم غذاییتان و به همراه داشتن برنامه‌ی فعالیت های فیزیکی در زندگی روزمره تان به شما در کاهش وزن کمک می کند و بنابراین می‌توانید قند خونتان را تحت  کنترل خود نگه دارید. فلفل دلمه حاوی کپسایسین است که چربی سوزی را تحریک می کند و سرعت سوخت و ساز بدن را سرعت می بخشد و از این طریق چاقی را کنترل کرده و سلامت کلی شما را بهبود می بخشد.

نکاتی که باید در نظر داشته باشید

مطالعات تحقیقاتی که منتشر شده اند، نشان داده اند که فلفل دلمه ی زرد رنگ نسبت به فلفل دلمه ی سبز رنگ در کنترل سطح قند خون در بیماران دیابتی بهتر عمل می‌کند و همچنین خطر ابتلا به دیابت را نیز کاهش می دهد. برای افراد دیابتی فلفل دلمه خام بهتر از فلفل دلمه پخته شده است. می توانید هنگام تهیه سالاد فلفل دلمه را نیز به سایر سبزیجات اضافه کنید و آن را به عنوان میان وعده ای بسیار مفید مصرف کنید.

 

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

thehealthsite

دیدگاه تان را بنویسید