پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 318

کنگر فرنگی به عنوان سیب زمینی دیابتی

کنگر فرنگی یک نوع گیاه خوشمزه برای یک سبک زندگی سالم است. یک کنگر فرنگی بزرگ فقط ۲۵ کالری انرژی دارد، و فاقد چربی است ، و دارای ۱۷۰ میلی گرم پتاسیم و منبع خوبی از ویتامین C ، فولات ، منیزیم و فیبرهای غذایی است...

کنگر فرنگی به عنوان سیب زمینی دیابتی

کنگر فرنگی :

یک غذای کم کالری

یک غذای بدون چربی

یک غذای بدون کلسترول

کم سدیم

منبع خوبی از فیبر

منبع خوبی از ویتامین C

منبع خوبی از فولات و

منبع خوبی از منیزیم است

کنگر فرنگی  یک نوع گیاه خوشمزه برای یک سبک زندگی سالم است. یک کنگر فرنگی بزرگ فقط ۲۵ کالری انرژی دارد، و فاقد چربی است  ، و دارای ۱۷۰ میلی گرم پتاسیم و منبع خوبی از ویتامین C ، فولات ، منیزیم و فیبرهای غذایی است.

همچنین ببینید:

خطر ابتلا به کرونا ویروس در بیماران مبتلا به دیابت!

برخی از تحقیقات جدید نشان داده اند که کنگر فرنگی حاوی مقدار غیرمعمولی آنتی اکسیدان (فیتون ها)است . و در مطالعه‌ای که توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده انجام شده است ، کنگر فرنگی به در شمار سبزیجات آنتی اکسیدان دار دارای رتبه ی اول است.  

کنگر فرنگی به عنوان سیب زمینی دیابتی نیز شناخته می شود. مطالعات علمی تأیید می کنند که کنگر فرنگی به لطف ترکیبات دیابتی آن ، دارای خواص مفیدی در رژیم غذایی مناسب برای افراد دیابتی است. علاوه بر این شاخص گلیسمی پایین (۲) ، ویتامین ها و مواد معدنی فراوان( به طور عمده اینولین) کنگر فرنگی را ویژه می کنند. اینولین تأثیر ویژه ای بر هماهنگی و بهینه سازی کل متابولیسم دارد. کاهش اشتها و افزایش اندک قند خون از دیگر خصوصیات مثبت آن است.

دیابت و رژیم دارای کنگرفرنگی

کنگر فرنگی کالری کمی دارد و مهمتر از همه دارای مقدار زیادی پتاسیم است. کنگر فرنگی یک جایگزین عالی برای سیب زمینی به حساب می آید و در درمان دیابت بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. اینولین که نوعی قند است ( نوعی پلی ساکارید) به طور عمده در روده بزرگ تجزیه می شود؛همچنین فیبر موجود در کنگر فرنگی با جذب آب در معده و روده آنها را پر میکند و در نتیجه این امر اشتها را کاهش می دهد و باعث میشود که فرد برای مدت طولانی تری احساس سیری داشته باشد. از آنجا که قند موجود در کنگر فرنگی در روده بزرگ تجزیه می شود ، سطح قند خون فقط به طور ناچیزی افزایش می یابد. اگر انسولین تزریق می کنید ، با مصرف کنگر فرنگی ممکن است لازم باشد مقادیر مورد مصرف خود را با مشورت پزشک تنظیم کنید.

به چه شکل هایی میتوان آن را مصرف کرد؟

به عنوان سبزیجات تازه در سالادها ، به عنوان یک غذای جانبی ،  یا دسر

به صورت خشک و به صورت چیپس و ترد

به صورت گرانول

به صورت مایع به عنوان شربت

به شکل کپسول و قرص

اثرات جانبی

کنگر فرنگی  دارای خصوصیات مثبت زیادی است. اما جایی که نور هست سایه نیز وجود دارد؛ و بنابراین برای افراد حساس ممکن است که استفاده از آن منجر به نفخ شکم و ناراحتی معده می شود. به عنوان یک قاعده ، این علائم پس از گذشت یک دوره کوتاه از شروع مصرف از بین می روند. نفخ شکم به این معنی است که باکتری های مفید در روده بزرگ کار خود را به خوبی انجام می دهند و کاملاً فعال هستند.مانند بسیاری از داروهای طبیعی ، مصرف منظم و مداوم کنگر فرنگی  بسیار مؤثرتر از دریافت یک دوز بالای یک شبه است. حالت مطلوب این است که شما موفق شوید کنگر فرنگی را به طور منظم در  رژیم غذایی خود جای دهید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

topinambur

diabetes

health-and-nutrition

دیدگاه تان را بنویسید