کد خبر: 314

زیره یک درمان طبیعی برای مدیریت سطح قند خون

زیره ادویه ای است که می تواند به شما برای کنترل میزان قندخون تان کمک کند و تاثیر بسزایی در سلامت شما داشته باشد!

زیره ادویه ای است که به طور گسترده و در موارد مختلفی مانند لاغری مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف زیره به صورت بذر کامل یا به صورت پودرممکن است سطح قند خون شما را کنترل کند.

زیره سبز بخشی جدایی ناپذیر از برخی از  غذاهای مختلف است. نه تنها در هند ، بلکه در سراسر آسیا ، زیره ادویه ای است که به طور گسترده در انواع آماده سازی ها مورد استفاده قرار می گیرد ، اعم از پیش غذا و یا غذای اصلی.

زیره یک درمان طبیعی برای مدیریت سطح قند خون

زیره در اصل یک دانه خشک شده از گیاه cyminum  است البته زیره دارای دو نوع سبز و سیاه است که زیره سیاه معروف به زیره ایرانی است و به طور معمول  قهوه ای رنگ است. زیره به تعدادی به بعضی از غذا ها اضافه می شود  تا طعم و مزه آنها را تقویت کرده و فواید غذایی آنها را تقویت کند. این ادویه  به راحتی در فروشگاه های مواد غذایی در سراسر جهان در دسترس است. نوع سیاه آن زیره سیاه نامیده می شود. دارای عطر و بوی مشخص و طعمی کاملاً بی نظیر است. اما آیا می دانید به غیر از تقویت طعم غذاها ، زیره به دلیل فواید مختلفی که برای سلامتی دارد نیز شناخته شده است؟

همچنین ببینید:

فواید آووکادو برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲

نقش زیره در کاهش قندخون!

با توجه به کتاب(غذا های درمانگر) "Healing Foods" ، "زیره سرشار از آنتی اکسیدان های ضد التهابی است و همچنین به آنتی باکتریال و ضد عفونی کننده نیز معروف است. و همچنین می تواند بسیاری از مشکلات معده شما را برطرف کند ، دستگاه گوارش را تقویت کند و حالت تهوع را رفع کند، نفخ و یبوست را نیز برطرف کند. " به غیر از اینها،  زیره  برای کنترل دیابت نیز بسیار مفید است. در یک مطالعه ، دانشمندان حیوانات آزمایشگاهی مبتلا به دیابت نوع ۲ را با زیره و گلی بنکلامید  که نوعی ماده ی ضد دیابت است مورد درمان قرار دادند. آنها دریافتند که هر دوی این مواد به طور مساوی بر کاهش سطح کلسترول و تری گلیسیرید (چربی های خون که باعث ضعف قلبی در افراد مبتلا به دیابت میشوند) تاثیر میگذارند. این حیوانات همچنین "کاهش قابل توجهی" درسطح  قند خونشان و سطح  A1C (مقدار گلوکز متصل به گلبول های قرمز) داشتند. همچنین کاهش در میزان قند خون در دراز مدت و پایین آمدن میزان چربی و التهاب موجود  در سلول های آسیب دیده ی لوزالمعده (ارگان تولید انسولین که همان هورمونی است که سطح قند خون را کنترل می کند)نیز در این حیوانات مشاهده شد.

راه های استفاده از زیره برای دیابتی ها

بهترین راه برای مصرف زیره، مخلوط کردن آن با آب است. آب زیره تولید انسولین در بدن را تحریک می کند  و این به شما در کنترل سطح قند خون کمک می کند. به گفته متخصصان :  "آب زیره برای بیماران مبتلا به دیابت مفید است. شما می توانید آن را با معده خالی بنوشید تا سطح قند خونتان کاهش یابد." زیره را به صورت دانه یا به شکل پودر مصرف کنید.

البته توجه داشته باشید مصرف زیره یا سایر گیاهان نمی تواند جایگزین راهکارهای درمانی که توسط پزشکان مطرح می شود باشد و حتما به توصیه های پزشک خود عمل کنید 

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

ndtv

دیدگاه تان را بنویسید