پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 298

نکات غذایی سالم برای افراد مبتلا به دیابت

مدیریت اندازه و مقدار هر وعده نیز برای جلوگیری از مصرف بیش از حد کالری بسیار مهم است، عدم مدیریت در این زمینه می‌تواند منجر به افزایش وزن شود...

مهم است که همه خصوصاً افرادی که مبتلا به دیابت هستند، در تلاش برای داشتن یک رژیم غذایی سالم، میوه را به عنوان بخشی از تغذیه‌ی روزمره خود در برنامه‌ی غذاییشان بگنجانند.

نکات غذایی سالم برای افراد مبتلا به دیابت

سالم غذا خوردن به بهزیستی کلی شما کمک می‌کند، از جمله اینکه به شما کمک می‌کند تا بتوانید وزن سالم خود را حفظ کنید. همچنین می‌تواند به شما در حفظ سطح انرژی‌تان نیز کمک کند و باعث می‌شود از درون احساس خوبی داشته باشید.

همچنین ببینید:

انواع داروهای دیابتی که تجویز می‌شود!

یک برنامه غذایی خوب و سالم شامل بخش هایی از موارد زیر است:

میوه ها

سبزیجات

غلات کامل

شیر کم چرب یا بدون چربی

همچنین مهم است که پروتئین های خوب را نیز در رژیم غذایی خود بگنجانید:

ماهی

گوشت لخم، گوشت کم چربی

مرغ

تخم مرغ

لوبیا

حتماً میزان سدیم ( نمک) و قند اضافه شده به غذا هایتان را محدود کنید. هنگام خرید کنسرو میوه، آب میوه و از این قبیل، مطمئن شوید که دارای قند اضافی نیستند.

و اگرچه خوب است که گاه به گاه شیرینی مصرف کنید، اما حتما خوردن شیرینی، کیک و کلوچه ها را محدود کنید، اینها می‌تواند قند خون را بالا ببرند و بر مدیریت وزن شما تأثیر منفی بگذارد.

همچنین ببینید:

آمار دیابت در مناطق مختلف زمین!

برای کمک به مدیریت مقدار و اندازه‌ی وعده هایتان:

ظروف و بشقاب های کوچکتری را برای خانه خود خریداری کنید.

مقادیر کمتری از غذا و ترجیحا بیشتر در طول روز میل کنید.

به جای سه وعده غذایی بزرگ روزانه پنج تا شش وعده غذایی کوچک میل کنید.

مدیریت اندازه و مقدار هر وعده نیز برای جلوگیری از مصرف بیش از حد کالری بسیار مهم است، عدم مدیریت در این زمینه می‌تواند منجر به افزایش وزن شود.

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

healthline

دیدگاه تان را بنویسید