پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 286

فواید پیاز برای دیابتی ها!

پیاز به خصوص پیاز قرمز سرشار از فیبر است. پیازهای بهاری کمترین مقدار فیبر را در میان پیازها دارند. فیبر زمان لازم برای تجزیه و هضم غذا ها را افزایش میدهد و این باعث آزاد شدن آهسته تر قندها در جریان خون می شود ...

فواید پیاز برای دیابتی ها

۱. فیبر بالا

پیاز به خصوص پیاز قرمز سرشار از فیبر است. پیازهای بهاری کمترین مقدار فیبر را در میان پیازها دارند. فیبر زمان لازم برای تجزیه و هضم غذا ها را افزایش میدهد و این باعث آزاد شدن آهسته تر قندها در جریان خون می شود. فیبر همچنین بخش عمده ای به مدفوع شما اضافه می کند ، که این ممکن است به رفع یبوست کمک کند ، و یبوست  یک مشکل شایع در بین افراد دیابتی است.

۲. کم بودن میزان کربوهیدرات

پیاز دارای کربوهیدرات بسیار کمی است. یک وعده ۱۰۰ گرمی پیاز قرمز حاوی حدود ۸ گرم کربوهیدرات است. کربوهیدرات ها خیلی زود متابولیزه می شوند ، که این منجر به آزاد شدن سریع قند در جریان خون می شود. به افراد دیابتی اغلب توصیه می شود غذاهای کم کربوهیدرات بیشتری را در رژیم غذایی خود قرار دهند. علاوه بر این ، پیاز کالری کمی نیز دارد و با اطمینان می توان آن را در یک برنامه غذایی سالم برای کاهش وزن قرار داد.

همچنین ببینید:

ویتامین A و نقش آن در عملکرد بدن

۳. پایین بودن شاخص گلیسمی:

شاخص گلیسمی پیاز خام ۱۰ است ، که این باعث می شود که پیاز بتواند به عنوان یک ماده غذایی ایده آل و با گلیسمی پایین به رژیم غذایی دیابت شما اضافه شود.

همچنین بدانید:

پیاز به صورت خام (مانند بیشتر میوه ها و سبزیجات) دارای بالاترین میزان فوایدش برای سلامتی  است. بیشترین غلظت مواد دارویی مانند فلاونوئیدها در لایه های بیرونی پیاز وجود دارد. پیازها به طور معمول منابع خوبی از ویتامین C و B6 و همچنین فیبرهای غذایی ، پتاسیم ، منگنز ، بیوتین و اسیدهای چرب امگا ۳ هستند. خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی این ترکیبات و عناصر میتواند به خوبی دلیل وجود طیف وسیعی از مزایایی که پیاز برای سلامتی دارد را توضیح دهد.

به عنوان مثال پیازها با خواصی که دارند با سلامت قلب و عروق پیوند خورده اند و شاخص قند خون پایین پیازها توانایی کمک به کنترل قند خون را در آنها بالا برده است. تحقیقات همچنین نشان داده است که آب پیاز رسیده دارای خاصیت ضد دیابتی است ،  به ویژه این که مصرف آن می تواند به جلوگیری از افزایش قند خون در افراد دیابتی کمک کند.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

ndtv

defeatdiabetes.org

  • سعید ارسالی در

    ممنونم از مطالب آموزنده و مفید برای مردم به خصوص افراد دیابتی ،یه سوال دارم ازخدمت شما درباره آب زرشک و دیابت نوع ۲🙏🏼💐

دیدگاه تان را بنویسید