پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 246

سرکه سیب و کاهش وزن!

میدانیم که مدیریت و کاهش وزن امری مهم در مدیریت دیابت است. بارها درباره یخواص و اثر بخشی سرکه سیب در کاهش وزن شنیده ایم اما آیا مصرف سرکه سیب واقعاً می تواند منجر به کاهش وزن شود؟

میدانیم که مدیریت و کاهش وزن امری مهم در مدیریت دیابت است.

بارها درباره یخواص و اثر بخشی سرکه سیب در کاهش وزن شنیده ایم اما آیا مصرف سرکه سیب واقعاً می تواند منجر به کاهش وزن شود؟  بستگی دارد؛ بدیهی است که سرکه سیب یک چاشنی بسیار کم کالری است ، بنابراین از این منظر ، مطمئناً می تواند بخشی از یک برنامه کاهش وزن باشد. اما آیا سرکه سیب یک ماده جادویی است که می تواند به خودی خود وزن را کم کند؟

سرکه سیب و کاهش وزن!

گویا!  اتفاقاً یک "رژیم غذایی با سرکه سیب" وجود دارد که در رسانه های اجتماعی دست به دست می شود. اساس این رژیم از مطالعات کوچک ناشی می شود ، از جمله یک مطالعه در سال ۲۰۰۹ که در آن  ۱۷۵  فرد به صورت روزانه نوشیدنی حاوی ۱ یا ۲ قاشق غذاخوری سرکه سیب می نوشیدند. بعد از سه ماه ، این افرادی که سرکه سیب مینوشیدند دو تا چهار پوند وزن کم کردند. مطالعه ای هم در سال ۲۰۱۸ ، ۳۹ نفر را به دو گروه تقسیم کرد. و برای مدت ۱۲ هفته به یک گروه رژیم کم کالری با سرکه سیب و به گروه دیگر رژیم کم کالری بدون سرکه سیب داده شد. هر دو گروه وزن کم کردند ، اما گروهی که سرکه سیب دریافت میکردند وزن بیشتری از دست دادند( ۸.۸ پوند در مقابل ۵ پوند برای گروه با رژیم غذایی بدون سرکه سیب). آنها همچنین سطح کلسترول و تری گلیسیریدشان نیز بهبود یافته بود. با این حال ، به یاد داشته باشید که این یک مطالعه بسیار کوتاه مدت بود ، افراد رژیم کم کالری را دنبال می کردند و همچنین ورزش نیز می کردند.

اما به هر حال اینطور به نظر میرسد که خوردن یک تا دو قاشق چای خوری سرکه سیب طبق پیشنهاد طرفداران رژیم غذایی سرکه سیب بعید به نظر می رسد که در کاهش وزن تأثیر زیادی داشته باشد ، مگر اینکه همزمان عادت های غذایی و ورزشی خود را نیز تغییر دهید. همچنین ، از استفاده از خاصیت سم زدایی سرکه سیب ، که یک رژیم پاک کننده است و هیچ مدرک علمی برای حمایت از ایمنی یا اثربخشی آن وجود ندارد ، خودداری کنید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید