پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 243

مواردی که به انسولین آسیب می رسانند را بشناسید!

دو چیز وجود دارد که همیشه باید از انسولین در مقابل آنها محافظت شود: گرمای شدید و سرمای شدید. هر دو انتهای این طیف به انسولین آسیب می رسانند...

دو چیز وجود دارد که همیشه باید از انسولین در مقابل آنها محافظت شود: گرمای شدید و سرمای شدید. هر دو انتهای این طیف به انسولین آسیب می رسانند. همه تولید کنندگان انسولین و FDA هشدار می دهند که اگر انسولین منجمد شود ، باید آن را دور انداخت و انسولین دیگری جایگزین آن کرد. با ذوب کردن انسولین یخ زده مشکلی برطرف نخواهد شد.

مواردی که به انسولین آسیب می رسانند را بشناسید!

انتهای دیگر طیف گرمای شدید است. طبق ConsumerSafety.org ، انسولین باز نشده (به معنای ویال یا قلم که در آن هنوز درپوش لاستیکی توسط سرنگ یا سوزن خودکار سوراخ نشده است) باید در یخچال ، در دمایی بین ۳۶ الی ۴۶ درجه فارنهایت نگهداری شود. پس از باز شدن ، ویال های انسولین باید در یخچال یا در "دمای کنترل شده ی اتاق " نگهداری شوند (به طور کلی ، زیر ۸۶ درجه فارنهایت) و در طی ۱۴ تا ۲۸ روز استفاده شود (طبق دستورالعمل های ارائه شده به همراه هر نوع انسولین ، زیرا تعداد روزها ممکن است از یک نوع تا نوع دیگر انسولین متفاوت باشد). قلم های انسولین باز شده نباید در یخچال نگهداری شوند ، بلکه باید در دمای کنترل شده ی اتاق نگهداری شوند و در مدت ۷ تا ۲۸ روز استفاده شوند (بسته به نوع قلم مورد استفاده شما).

اگر انسولین در معرض گرمای شدید قرار گیرد ، باید دور انداخته شود.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید