پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 242

کنترل گلوکز برای کیفیت زندگی چقدر مهم است؟

ممکن است طبیعی به نظر برسد که کنترل بهتر دیابت منجر به کیفیت بالاتر زندگی میشود ، اما این لزوماً درست نیست. یک مطالعه بسیار طولانی مدت بر روی آمریکایی های مبتلا به دیابت نشان داد افرادی که هدف پزشکان آنها کنترل شدید دیابت است ، به طور متوسط ۵ هفته بیشتر از افرادی که انعطاف پذیری پزشکانشان بیشتر است ، زندگی می کنند...

ممکن است طبیعی به نظر برسد که کنترل بهتر دیابت منجر به کیفیت بالاتر زندگی میشود ، اما این لزوماً درست نیست. یک مطالعه بسیار طولانی مدت بر روی آمریکایی های مبتلا به دیابت نشان داد افرادی که هدف پزشکان آنها کنترل شدید دیابت است ، به طور متوسط ​​۵ هفته بیشتر از افرادی که انعطاف پذیری پزشکانشان بیشتر است ، زندگی می کنند. اما کسانی که کنترل کمتری داشتند ، زندگی با کیفیت بسیار بالاتری داشتند .

کنترل گلوکز برای کیفیت زندگی چقدر مهم است؟

محققان ، افزایش تعداد هیپوگلیسمی (قند خون پایین) و مشکلات دارویی را در اثر کنترل شدید دیابت دانستند. به یاد داشته باشید ، روش های دیگری برای کنترل دیابت وجود دارد که لزوماً شامل مصرف بسیاری از داروها نمیشود.

مراحلی که می توانید برای بهبود کیفیت زندگی به انها بپردازید

اگر بتوانید فعالیت بدنی بیشتری داشته باشید ، غذاهای کم کربوهیدرات بخورید و استرس را کاهش دهید ، می توانید از زندگی لذت بیشتری ببرید در حالی که کنترل بهتری نیز دارید. همچنین ممکن است به مناطق اصلی کیفیت زندگی توجه کنید. به طور خلاصه:

• کیفیت و کمیت روابط اجتماعی خود را به ویژه با خانواده بهبود بخشید.

• اگر می توانید مدیریت دیابت و داروهای خود را ساده کنید.

• به یک تمرین معنوی مانند عبادت مذهبی ، مراقبه ، دعا یا اختصاص زمانی برای قدردانی از طبیعت ، بپردازید.

• به دنبال یافتن تعادل بین وابستگی و استقلال باشید.

• برای لذت و تفریح ​​وقت بگذارید.

• خواب کافی و به موقع داشته باشید.

• موسیقی و نگهداری از حیوانی خانگی را به عنوان دو موردی که باعث بالا بردن کیفیت زندگی می شوند ، توصیه می کنم.

• افسردگی ، یعنی همان بزرگترین قاتل کیفیت زندگی را درمان کنید. افسردگی از هر عارضه جسمی بدتر است. اگر احساس می کنید ممکن است افسرده باشید ، در مورد آن کاری انجام دهید. کمک بگیرید ، ورزش کنید ، آفتاب بگیرید و ارتباط اجتماعی را افزایش دهید. می توانید در آزمایش های غربالگری شرکت کنید تا ببینید آیا افسرده هستید یا خیر.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید