پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 241

سلامت روان در دیابتی ها!

تمرینات تنفسی انجام تمرینات تنفسی می تواند برای رفع خستگی و همچنین مقابله با استرس کوتاه مدت مفید باشد. تنفس موثر با تنفس منظم متفاوت است زیرا به آرام کردن سیستم عصبی شما کمک می کند...

تمرینات تنفسی

انجام تمرینات تنفسی می تواند برای رفع خستگی و همچنین مقابله با استرس کوتاه مدت مفید باشد. تنفس موثر با تنفس منظم متفاوت است زیرا به آرام کردن سیستم عصبی شما کمک می کند. برای انجام این کار ، از طریق بینی نفس می کشید. اگر شکم شما به هنگام تنفس و انجام دم باد کرد یعنی شما این نوع از تنفس را به درستی انجام می دهید.

 سلامت روان در دیابتی ها!

پس از شمردن تا چهار و پر کردن شکم خود با هوا (در حالی که از طریق بینی نفس می کشید )، هوای وارد شده از طریق دم را به مدت چهار ثانیه نگه دارید. پس از این چهار هوای محبوس شده را از طریق بازدم خارج کنید. برای نتیجه بخش تر بودن این عمل ، هوا را از طریق دهان خود خارج کنید انگار که یک بادکنک را باد میکنید یعنی همه هوا را یک باره خارج نکنید.

 

سرگرمی ها

ثابت شده است که سرگرمی هایی که بدن و ذهن شما را درگیر می کند (رفتن به پیاده روی ،انجام کارهای کاردستی ، خیاطی و ...) باعث بهبود شادی و سلامتی کلی می شوند. این فعالیتها نه تنها برای مدیریت دیابت مفید خواهند بود (زیرا فعالیت می تواند سطح گلوکز خون را کاهش دهد) بلکه به شما کمک می کنند تا با استرس ناشی از کنترل یک بیماری مادام العمر کنار بیایید.

شبکه پشتیبانی

بعضی اوقات ، فقط باید ذهن خود تخلیه کنید. بنابراین با یک دوست صمیمی تماس بگیرید یا با خانواده به پیاده روی بروید و همه چیز را رها کنید. همین گروه از افراد همچنین می توانند تغییرات سالم شما را برای مدیریت دیابت تشویق کند. بنابراین مطمئن شوید که یک لیست ذهنی از افراد در "تیم پشتیبانی" خود دارید که می توانید فقط برای گفتگو با آنها تماس بگیرید یا هنگام احساس خستگی بیش از حد به وجود حمایت عاطفی آنها  اطمینان داشته باشید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید