پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 240

در هنگام نگهداری انسولین از انجام چه مواردی باید خودداری کرد؟

چه اقداماتی برای ذخیره و مدیریت صحیح نگهداری انسولین باید انجام شود؟ در اینجا موارد مشترکی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید:

چه اقداماتی برای ذخیره و مدیریت صحیح نگهداری انسولین باید انجام شود؟ در اینجا موارد مشترکی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنید:

در هنگام نگهداری انسولین از انجام چه مواردی باید خودداری کرد؟

  1. هنگام پرواز ، انسولین را درون چمدان های خود قرار ندهید. بخشی از هواپیما که مسافران در آن می نشینند از نظر دمایی کنترل می شود ، بنابراین در یک محدوده دمایی طبیعی قرار دارد. حال آنکه ، محفظه ای که در آن چمدان ها قرار می گیرند در معرض دمای محیط قرار دارد و دما در ۳۰۰۰۰فوت بسار پایین است و انسولین به راحتی منجمد می شود.
  2. انسولین خود را برای مدت طولانی در ماشین رها نکنید. در ماه های تابستان ، انسولین شما در گرما خراب می شود. در ماه های زمستان نیز که بسیار سرد ممکن است یخ بزند.
  3. انسولین خود را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید.

چگونه انسولین را به درستی ذخیره کنیم؟

در اینجا چند مرحله برای اطمینان از آسیب ندیدن انسولین در بالا و پایین آمدن دما وجود دارد:

  1. انسولین را در تابستان در یک بسته خنک نگه دارید. بسته هایی به طور خاص برای نگهداری انسولین طراحی شده اند و گران نیستند.
  2. انسولین باز نشده خود را در یخچال نگه دارید.
  3. اگر تابستان بیرون هستید ، انسولین خود را در مکانی که در معرض تابش مستقیم آفتاب است قرار ندهید ؛ جایی مانند قسمت فوقانی کیف یا چمدان. حتی اگر یک بسته خنک مخصوص نگهداری انسولین هم داشته باشید ، آفتاب مستقیم تابستان می تواند چیزها را گرم کند ، بنابراین نگه داشتن آن در یک حوله و داخل کیف می تواند کمک کننده باشد.
  4. در هوای سرد زمستان نیز از انسولین خود محافظت کنید. بسته بندی انسولین در حوله و نگهداری آن در قسمت داخلی کیف می تواند کمک کننده باشد.

حواستان باشد:

اگر هنگام دریافت انسولین، شاهد افزایش ناگهانی قند خون هستید که به گونه ای باشد که بتوانید تغییرات رژیم غذایی ، تغییر در سطح فعالیت و یا تغییر در استرس را رد کنید ، ممکن است انسولینی که دریافت کرده اید بد باشد. برای مشاوره با پزشک خود تماس بگیرید و با سازنده نیز تماس بگیرید تا جایگزین محموله ی مشکل را به شما بدهد.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید