کد خبر: 213

وعده های غذایی منظم به تنظیم قند خون در کودکان کمک می کند!

بر اساس تحقیقات جدید مشخص شده است که کودکان مبتلا به دیابت نوع ۱ که در زمان معمول و منظمی غذا میخورند و قبل از غذا انسولین مصرف می کنند ، بیشتر از بچه هایی که میان وعده مصرف می کنند ، به اهداف قند خون خود می رسند.......

بر اساس تحقیقات جدید مشخص شده است که کودکان مبتلا به دیابت نوع ۱ که در زمان معمول و منظمی غذا میخورند و قبل از غذا انسولین مصرف می کنند ، بیشتر از بچه هایی که میان وعده مصرف می کنند ، به اهداف قند خون خود می رسند.

وعده های غذایی منظم به تنظیم قند خون در کودکان کمک می کند!

محققان در نیوکاسل استرالیا پرونده پزشکی ۲۲ کودک ۷ ساله و کمتر که مبتلا به دیابت نوع ۱ بودند را بررسی کردند. والدین آنها لیستی ۳ روزه را از تمام مواد غذایی و نوشیدنی خورده شده توسط خودشان در این سه روز تهیه کردند ، از جمله نوع و نام تجاری مواد غذایی ، مقدار غذا و روش تهیه. آنها همچنین یک پرسشنامه ۱۶ ماده ای را تشریح کردند که شرح آن روال مدیریت دیابت و الگوی غذایی بود.

نود و پنج درصد کودکان قبل از غذا انسولین استفاده می کردند و همه حداقل روزانه سه وعده غذا می خوردند ، بعضی از آنها میان وعده های صبح و بعد از ظهر را نیز می خوردند. میانگین تجزیه مواد مغذی غذای آنها ۴۸٪ کربوهیدرات ، ۱۶٪ پروتئین و ۳۳٪ چربی بود. تقریباً ۲۰٪ از کودکان دارای الگوی غذایی پراکنده ( در زمان های مختلف چیزی میخوردند) بودند و هیچ یک از کودکان توصیه هایی را برای مصرف روزانه سبزیجات به آنها شده بود برآورده نکردند و ۲۸ ٪ نیز از رژیم غذایی که در آن توصیه های برای مصرف پروتئین و گوشت بدون چربی وجود داشت برخوردار بودند.

هیچ ارتباطی بین HbA1c یافت نشد ، اما مشخص شد که سطح HbA1c در کودکانی که مجاز به خوردن خوراکی در زمان های مختلف روز بودند در مقایسه با افرادی که در اوقات منظم وعده های غذایی شان را مصرف میکردند ، بالاتر است.پژوهشگران گفته اند: "تحقیقات بیشتری در مورد مداخلات رژیم غذایی برای بهبود کیفیت رژیم غذایی در کودکان خردسال مورد نیاز است."

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید