پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 183

علائم و نشانه های DKA و "ادم انسولین" را بشناسید!

افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ باید علائم و نشانه های DKA را بشناسند که شامل تشنگی بیش از حد ، تکرر ادرار ، حالت تهوع و استفراغ ، گیجی ، تنفس همراه با بوی میوه ای مانند و ضعف یا خستگی است . و باید بدانند که در صورت لزوم چه زمانی باید به دنبال درمان باشند...

 افراد مبتلا به دیابت نوع ۱  باید علائم و نشانه های DKA را بشناسند که شامل تشنگی بیش از حد ، تکرر ادرار ، حالت تهوع و استفراغ ، گیجی ، تنفس همراه با بوی میوه ای مانند و ضعف یا خستگی است . و باید بدانند که در صورت لزوم چه زمانی باید به دنبال درمان باشند. علاوه بر این ، ضروری است که آنها بدانند که افراد مبتلا به ED-DMT1 ممکن است با شروع به کاهش سطح گلوکز خون ، مایعات بدن را حفظ کنند. این وضعیت گاهی اوقات "ادم انسولین" نامیده می شود و می تواند منجر به افزایش سریع وزن شود.

علائم و نشانه های DKA و

به گفته دکتر آن گوبل فاببری ، نویسنده کتاب پیشگیری و بهبودی از اختلالات خوردن در دیابت نوع ۱ : "افراد مبتلا به دیابت شایسته این هستند که بدانند این وزن ناشی از مایعات است و نه چربی  و با گذشت زمان وضعیت بهبود می یابد. " مردم اغلب می گویند که این نوع افزایش وزن را در گذشته تجربه کرده اند و از ترس دوباره به سراغ اختلال خوردن رفته اند.

در درمان ED-DMT1 ، باید سطح گلوکز خون به تدریج و در طی چند ماه کاهش یابد. این ممکن است به کاهش شدت یا حتی وجود ادم کمک کند. همچنین به جلوگیری از "پایین بودن کاذب" قند خون یا داشتن علائم هیپوگلیسمی بدون اینکه واقعاً وجود داشته باشد کمک خواهد کرد.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید