پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 178

پروژه های بزرگتر را به کارهای کوچک و قابل دستیابی تقسیم کنید!

تقسیم یک وظیفه بزرگ به قسمتهای قابل کنترل ، حرکت کردن در جهت هدف بزرگ را کمتر طاقت فرسا می کند. بیایید به عنوان مثال از سازماندهی آشپزخانه و انبار استفاده کنیم........

تقسیم یک وظیفه بزرگ به قسمت های قابل کنترل ، حرکت کردن در جهت هدف بزرگ را کمتر طاقت فرسا می کند. بیایید به عنوان مثال از سازماندهی آشپزخانه و انبار استفاده کنیم. به جای اینکه بگویید "من می خواهم آشپزخانه و انبار خود را مرتب کنم" ، این کار را به چند مرحله ملموس تقسیم کنید.

پروژه های بزرگتر را به کارهای کوچک و قابل دستیابی تقسیم کنید!

ابتدا چند سوال خاص از خود بپرسید که به شما کمک می کند با چشمی تازه به آشپزخانه خود نگاه کنید.

• آیا می توانید مواد اولیه و ظروف آشپزی را که برای تهیه وعده های غذایی مغذی نیاز دارید پیدا کنید؟

• آیا آشفتگی آشپزخانه سطوح آشپزخانه شما را اشغال می کند؟

• آیا بهم ریختگی تهیه غذا را به یک چالش تبدیل می کند؟

در مرحله بعد ، وسایل انبار خود را با گروه بندی آنها بر اساس اصل "مانند با مانند" تنظیم کنید. ادویه جات در یک منطقه. مواد کنسرو شده در نقطه ای دیگر. میان وعده های غیر فاسدشدنی و کم کربوهیدرات در مکانی دیگر (به عنوان مثال ، بادام ، گردو ، تخمه آفتابگردان یا بسته های تن ماهی فصلی). این روش به شما کمک می کند هر آنچه را که دارید ببینید و از خرید تکراری جلوگیری کنید.

این نوع رویکرد گام به گام فرصتهای متعددی را برای تحقق موفقیت فراهم می کند. این احساس "من می توانم آن را انجام دهم!" پس از اتمام هر کار می تواند شما را تشویق کند  و کار را برای شما آسان تر کند. این فقط بخشی از تمام ماجرا بود . تنها بخش آسان کردن تهیه ی غذا برای داشتن برنامه ی غذایی مناسب برای دیابت.در کنترل کلی دیابت و اهداف روزانه ی مربوط به آن نیز باید گام به گام پیش بروید تا بتوانید فضا و وضعیتی مناسب برای خود در این مسیر فراهم کنید و روند این مدیریت برایتان آسان شود.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید