پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 171

چند دانه ی مفید و مغذی که باید به رژیم غذاییتان اضافه کنید!

برنج وحشی؛ برنج وحشی اصلاً برنج نیست در واقع بذر چمن است. این ماده نسبت به سایر غلات کامل دارای پروتئین بیشتری است و نسبت به برنج سفید آنتی اکسیدان بیشتری دارد...

برنج وحشی

برنج وحشی اصلاً برنج نیست در واقع بذر چمن است. این ماده نسبت به سایر غلات کامل دارای پروتئین بیشتری است و نسبت به برنج سفید آنتی اکسیدان بیشتری دارد. همچنین فولات ، منیزیم ، فسفر ، روی ، ویتامین B6 و نیاسین را نیز به خوبی فراهم می کند.

چند دانه ی مفید و مغذی که باید به رژیم غذاییتان اضافه کنید!

 

دانه کدو تنبل

آنها یک میان وعده عالی و سالم هستد. دانه کدو تنبل سرشار از منیزیم است ، یک ماده معدنی مهم که سلامت قلب شما را تقویت می کند ، به بدن شما کمک می کند تا انرژی داشته باشد و به عضلات شما قدرت دهد.

دانه های انار

این دانه ها دارای ویتامین C و سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند. یک فنجان کامل دانه انار تنها ۱۳۰ کالری دارد و این باعث می شود تااین ماده یک میان وعده سبک باشد.

کوینوا

اگر به دنبال منابع سالم پروتئین هستید ، این دانه یکی از آنهاست. یک فنجان از ان ۸ گرم پروتئین دارد. مانند برنج پخته می شود و می تواند جای بسیاری از غذاهای مورد علاقه شما مانند ماکارونی و سایر غلات را پر کند. همچنین می توانید از آن به عنوان نان بدون گلوتن نیز استفاده کنید و همچنین بجای جو دوسر برای فرنی صبحانه تا که روزتان را با پروتئین ، فیبر و آهن بیشتری شروع کنید.

دانه های کتان

اگر به اندازه کافی ماهی نمیخورید ، افزودن دانه کتان به رژیم غذایی شما می تواند به شما در دریافت اسیدهای چرب امگا 3 ، که چربی هایی سالم برای قلب شما هستند، کمک کند. این دانه ها بهترین منبع گیاهی این ماده مغذی مهم هستند، و همچنین مقدار خوبی از فیبر را نیز به شما می دهند. و افزودن انها به وعده های غذاییتان ممکن است به کاهش فشار خون نیز کمک کند. کتان ماده ای مغذی و دارای طعمی خوب  است.

دانه های شاهدانه

طعم  ملایم و مغذی آنها به خوبی با غذاهای خوش طعم جفت می شوند. آنها همچنین پروتئین زیادی دارند: تقریبا ۷ گرم در ۲قاشق غذاخوری ، حتی بیشتر از دانه های کتان یا چیا . شاهدانه همچنین منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا 3 است. می توانید ازاین دانه ها به طور کامل ، پاشیده شده بر روی سالادها یا غذاهایی با غلات سبوس دار استفاده کنید ، یا به جای لبنیات معمول از شیر شاهدانه استفاده کنید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید