پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 166

کیک بوکسینگ و دیابت

کیک بوکسینگ می تواند مزایای متعددی را برای مبتلایان به پیش دیابت یا حتی دیابت فراهم کند. آماندا استونکوس ، ۴۳ ساله ، چهار سال پیش طی یک معاینه معمول مبتلا به دیابت تشخیص داده شد. تیم مراقبت های بهداشتی وی رژیم و ورزش را به او توصیه کردند. .....

کیک بوکسینگ می تواند مزایای متعددی را برای مبتلایان به پیش دیابت یا حتی دیابت فراهم کند. آماندا استونکوس ، ۴۳ ساله ، چهار سال پیش طی یک معاینه معمول مبتلا به دیابت تشخیص داده شد. تیم مراقبت های بهداشتی وی رژیم و ورزش را به او توصیه کردند. سه سال پیش ، او کلاس های کیک بوکسینگ کاردیو را امتحان کرد. از آن زمان به بعد ، او ۸۰ پوند وزن کم کرده است ، سطح گلوکز خون او به حد طبیعی رسیده است و دیگر فشار خون بالا ندارد و به طور کلی احساس تناسب بیشتری می کند.

کیک بوکسینگ و دیابت

دیوید تیلور ، ۵۵  ساله بیش از ۱۰ سال پیش به دیابت نوع ۲ مبتلا شد. قبل از اینکه چند سال پیش کیک بوکسینگ کاردیو را شروع کند ، سطح هموگلوبین A1C او معمولاً بین ۸  تا ۱۰ درصد بود. هنگامی که او کیک بوکس را  به طور منظم پیگیری کرد، سطح  هموگلوبین A1C او اغلب ۶٪ یا کمتر است. نیازی به گفتن نیست که او اضافه وزنش را از دست داد و به تناسب اندامی ایده آل هم رسید.

افراد مبتلا به دیابت قبل از شروع یک برنامه ورزشی جدید باید با تیم مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرند. کیک بوکسینگ ممکن است برای شما مناسب نباشد ، به عنوان مثال ، اگر دچار نوروپاتی دیابتی یا گردش خون ضعیف در پا هستید این ورزش برای شما مناسب نخواهد بود.

هیدراته ماندن در طول یک تمرین شدید مانند کیک بوکسینگ مهم است ، بنابراین همه افراد باید موقع تمرین با خودشان آب به همراه داشته باشند. افراد دیابتی باید مقدار زیادی کربوهیدرات یا تنقلات دیگر نیز به همراه داشته باشند. انجمن دیابت آمریکا (ADA) آزمایش قند خون را قبل از تمرین توصیه می کند و اگر نتیجه کمتر از ۱۰۰ میلی گرم در دسی لیتر است باید یک میان وعده بخورید.  ADA همچنین توصیه می کند که گلوکز خون را ۱۵ تا ۳۰  دقیقه بعد نیز آزمایش کنید و اگر بیش از ۱۰۰ میلی گرم در دسی لیتر نیست یک میان وعده دیگر نیز بخورید.

با این حال ، وقتی صحبت از مدیریت قند خون می شود ، ویرجینیا پراگالو-دیتکو مدیر اجرایی موسسه دیابت و چاقی در بیمارستان NYU Winthrop در مینولای نیویورک ، تأکید می کند که هر فردی متفاوت است و هر تمرین نیز متفاوت است. اکثر کلاسهای کیک بوکسینگ کاردیو دارای تمرینات دوره ای با شدت بالا هستند ، که تأثیر بسیار متفاوتی نسبت به یک فعالیت پایدار مانند راه رفتن روی تردمیل دارد. در حقیقت ، او از زنی سراغ دارد که مرتباً به تمربن کیک بوکسینگ کاردیو می پرداخته و تنظیمات انسولین خود را برای کیک بوکسینگ تعیین کرده بوده است . وقتی او هنگام راه رفتن روی تردمیل از همان تنظیمات پمپ انسولین استفاده کرد ، بلافاصله دچار افت قند خون شد. پراگالو میگوید: "شما واقعاً نمی توانید پیش بینی کنید که یک تمرین متفاوت چه تاثیری خواهد داشت."

وی گفت: درک این نکته نیز مهم است که یک کلاس مقدماتی (ورزش سبک) ممکن است تأثیر متفاوتی در قند خون نسبت به کلاس معمولی داشته باشد. وی گفت: "یادگیری نحوه پیشگیری از افت قند خون قبل و بعد از ورزش زمان بر است." وی افزود: برخی از افراد تحت درمان با انسولین یا سولفونیل اوره که برای اهداف کاهش وزن خود ورزش می کنند ، دلسرد می شوند زیرا ممکن است قبل از ورزش به یک میان وعده نیاز داشته باشند تا از افت قند خون جلوگیری کنند و در صورت داشتن افت قند خون نیز باید کربوهیدرات بیشتری مصرف کنند. با این حال ، اگر آنها به این وضع پایبند باشند و بهترین روش را برای خود پیدا کنند، متوجه می شوند که به میان وعده های کمتری نیاز دارند و کالری بیشتری می سوزانند. "

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید