پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 163

مدیریت اضطراب در دورانCOVID19 ( بخش دوم)

استرس از دو جهت برای دیابت مضر است. در بدن ، هورمون های استرس مانند کورتیزول باعث افزایش مقاومت به انسولین و سطح قند خون می شوند...

استرس از دو جهت برای دیابت مضر است. در بدن ، هورمون های استرس مانند کورتیزول باعث افزایش مقاومت به انسولین و سطح قند خون می شوند. در زندگی ، نگرانی در مورد آینده و بهم ریختن برنامه های روزمره تمرکز بر مدیریت خود را دشوارتر می کند و می تواند مشکلات مزمن سلامتی ، از جمله شرایط بهداشت روانی را بدتر کند. طبق گفته ی مراکز کنترل بیماری (CDC) ، بیماری همه گیر COVID-19 می تواند زندگی را به طرق مختلف از جمله ایجاد ترس و نگرانی در مورد سلامتی خود و عزیزانتان ، وضعیت مالی یا شغل یا از دست دادن خدمات پشتیبانی که به آنها اعتماد دارید تحت تاثیر قرار دهد.

مدیریت اضطراب در دورانCOVID19 ( بخش دوم)

همچنین افراد دیابتی با سایر استرس های COVID نیز مواجه هستند. دیابت خطر بیماری جدی یا مرگ ناشی از COVID را افزایش می دهد ، بنابراین تهدید به ابتلا به این ویروس ممکن است رفتن به محل کار یا خرید مواد غذایی را با ترس همراه کند. علاوه بر این ، خود مدیریتی دیابت مستلزم داشتن الگوی منظم در زندگی فرد برای خوردن ، خوابیدن ، ورزش کردن ، مصرف داروها و نظارت بر قند خون وی است. اکنون قرنطینهCOVID بسیاری از الگوهای اجتماعی را مختل کرده است.

خبرهای خوبی وجود دارد ، اکثر مردم اذعان می کنند که روال قدیمی آنها سالم تر شده است. از بسیاری جهات ، قرنطینه می تواند به ما کمک کند تا زندگی خود را متمرکز کنیم و خود مدیریت برایمان آسان تر شود. برای ایجاد این زمان مثبت ، در اینجا ۶ عامل اصلی استرس زا مربوط به COVID و ایده هایی برای مقابله با آنها آورده شده است.

عوامل استرس زا COVID-19 و نحوه برخورد با آنها

۱. بیمه درمانی

برای افرادی که بیمه درمانی خود را همراه با شغل خود از دست داده اند ، تهیه داروهای دیابت و مراقبت ممکن است دشوار شود. در این زمینه فوراً از ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود کمک بگیرید. اگر در تهیه داروها و / یا لوازم دیابت مشکل دارید در مورد "منابع و برنامه های کمک مالی برای کمک به هزینه های مدیریت دیابت" ، "صرفه جویی در هزینه داروها" یا "نسخه دارویی" را بخوانید. درخواست مدیکید را در نظر بگیرید یا مراکز بهداشتی جامعه را بررسی کنید.

۲. مدیریت دیابت

بیایید کمی مثیت نگاه کنیم تمرکز بر مدیریت دیابت به شماکمک میکند تا حواستان گاهی از فکر کردن به کووید پرت شود. آیا می توانید به احساس خود در زمان های مختلف ، بعد از غذاها یا داروهای مختلف ، در سطوح مختلف گلوکز ، توجه بیشتری کنید؟ شاید بتوانید از این زمان برای بهبود کنترل خود استفاده کنید.

۳. کمک گرفتن

شاید دیگران در خانه شما بتوانند در کارهای خانه ، تهیه غذا یا خرید غذا به شما کمک کنند. علاوه بر این ، بسیاری از فروشگاه ها خدمات تحویل غذا را برای افرادی که به آنها نیاز دارند ارایه می دهند.

ذهن شما همچنین می تواند از پشتیبانی های موجود استفاده کند. با پزشک ، مربی ، درمانگر یا روحانی خود تماس بگیرید تا از آنها برای راهکارهایی برای دوری از نگرانی های پزشکی یا عاطفی کمک بگیرید.

همچنین هرچند که گروه های پشتیبانی غیر حضوری ممکن است جلسه ای نداشته باشند ، اما تعدادی از انجمن های آنلاین حمایت از همسالان و همتایان برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ یا ۲ وجود دارد. وقتی واقعاً استرس دارید ، خطوط راهنما وجود دارد که می توانید با آنها تماس بگیرید و از کسی بخواهید که با شما صحبت کند. همچنین اکنون زمان خوبی برای تماس با خانواده و دوستان است.

۴. اخبار

اخبار را پیگیری نکنید. اخبار مربوط به COVID و قرنطینه فشار آور است. ما توصیه می کنیم تماس با رسانه های خبری را محدود کنید. «زمان ی که پای صفحه نمایشهایتان میگذرانید را محدود کنید: تلویزیون ، تپ لت ، رایانه و تلفن. هر روز مدتی این دستگاهها را خاموش کنید ، از جمله ۳۰ دقیقه قبل از خواب. "

۵. رفتارهای آرامش بخش

ما به شما یاد آوری میکنیم که نیاز به آرامش و شارژ مجدد دارید. "حتی چند دقیقه آرامش می تواند طراوت بخش باشد و به آرام کردن ذهن و کاهش اضطراب کمک کند." کارهای آرامش بخشی انجام دهید: دوش بگیرید ، موسیقی گوش دهید ، با حیوانات وقت بگذرانید یا در طبیعت باشید ، مدیتیشن کنید ، دعا کنید ، مطالعه کنید ، یک فیلم کمدی تماشا کنید یا هر چیزی که برای شما مفید است.

۶. از روابط و رفتارهای ناسالم دوری کنید

CDC به مردم می گوید مراقب باشند. رفتارهای های ناسالم می تواند به شما آسیب جدی برساند. آیا در خوابیدن یا غذا خوردن مشکل دارید؟ آیا تمام وقت نگران هستید یا افکار غم انگیز یا ترسناک بیشتری دارید؟ آیا از تنباکو ، الکل ، غذاهای ناسالم یا سایر مواد بیشتر استفاده می کنید؟ اگر چنین است ، قبل از اینکه شرایط کنونی شما به یک بحران تبدیل شود ، از یک مشاور کمک بگیرید.

به طور کلی ، اکنون شرایط دشوار است ، اما شما می توانید از روش های ذکر شده در بالا برای تغییر شرایط استرس زا یا کنار آمدن بهتر با آنها استفاده کنید. حتی ممکن است در این دوران تبدیل فرد سالم تری شوید.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

دیدگاه تان را بنویسید