پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 155

چه موقع غذا بخوریم؟

چه زمانی بهترین بازه برای غذا خوردن شما است؟ برای اکثر مردم( اما نه همه)خوردن زیاد در صبح هنگام بهترین نتیجه را به همراه دارد. در بسیاری از مطالعات افرادی که در هنگام صبح به خوبی غذا میخورند نسبت به افرادی که دیرتر غذا می خوردند حساسیت به انسولین بهتر، فشار خون پایین تر و گرسنگی کمتری داشتند......

چه زمانی بهترین بازه برای غذا خوردن شما است؟ برای اکثر مردم( اما نه همه)خوردن زیاد در صبح هنگام بهترین نتیجه را به همراه دارد. در بسیاری از مطالعات افرادی که در هنگام صبح به خوبی غذا میخورند نسبت به افرادی که دیرتر غذا می خوردند حساسیت به انسولین بهتر، فشار خون پایین تر و گرسنگی کمتری داشتند.

چه موقع غذا بخوریم؟

بدن عصر ها به همان روش و میزانی که صبح ها کار میکند از پس هضم غذا بر نمی آیند. مطالعات نشان داده است موشهایی که شب غذا می خورند نسبت به موش هایی که در روز همان میزان غذا را می خورند وزن بیشتری پیدا می کنند. زنانی که صبحانه ی بیشتر و شام کمتری می خورند در مقایسه با افرادی که صبحانه سبک می خورند یا وعده صبح را کنار می گذارند سطح انسولین و گلوکز کمتری دارند و همچنین احساس گرسنگیشان نیز کمتر است  و وزن بیشتری هم کم می کنند.

همچنین آزمایش ها مشخص کرده است که کسانی که از حدود ظهر تا ۱۰ شب غذا می خورد وپس از ان دیگر چیزی نمیخورند و در واقع زمان تغذیه شان محدود است هم مانند کسانی که زودهنگام غذای مفصل تری میخورند پاسخ به انسولین در بدنشان بهبود می یابد. اما فقط تغذیه زود هنگام باعث بهبود سطح قند خون ناشتا می شود.

نکته مهم این است که شما بتوانید الگوی مناسب خود را در بیاورید و در تمام طول روز غذا نخورید. ساینس دیلی گزارش داده است که: " ایجاد بی نظمی در ساعتهای بیولوژیک بدن ما که از تغییر مکرر منطقه زمانی گرفته تا برنامه نامنظم کاری ، تأثیر بسزایی در پیشرفت بیماری های متابولیک از جمله دیابت نوع ۲ دارد."

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

دیدگاه تان را بنویسید