پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 1022

دلایل سردی پا ها در دیابتی ها!

تنگی عروق در پا ها فرد را مستعد به زخم پا می‌کند، یکی دیگر از علائم تنگی عروق در پا ها را رفتن و لنگش متناوب است، یعنی بیمار دیابتی چند قدم که راه می‌رود ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد دلایل سردی پا ها در دیابتی ها، ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

یک نکته دیگر که ممکن است مناسب باشد در رابطه با احساس سردی در پا ها در بیماران دیابتی است.

این احساس ممکنه خیلی ناراحت‌کننده باشد برای عزیزان، گاهی اوقات احساس سردی در کل بدن است که باید بیمار رو حتماً از نظر بیماری های تیروئید بررسی کنیم و خیلی از اوقات کم کاری تیروئید می‌تواند خودش را با سردی نشان بدهد، احساس سردی در درجه حرارت اتاقی که همه افراد راحت هستند و مشکلی ندارد این عزیزان احساس سردی می‌کنند، به واسطه کاهش متابولیسم بدن که اون داستانش فرق می‌کند.

دلایل سردی پا ها در دیابتی ها!

و یا حتی کم خونی یعنی، کم خونی هم در بیمارانی که دچار کم‌خونی و یا آنمی هستند ممکنه که احساس سردی کنند بنابراین از این نظر آزمایشات لازم باید انجام بشود.

اما در پا ها به خصوص عزیزان دیابتی ممکن است که احساس سردی کنند و آن هم به واسطه‌ی نرسیدن مناسب خون به پا ها هست، چون بیماران دیابتی شما می‌دانید بالاخره مستعد درگیری‌ های عروقی هستند، ممکن است که دچار تنگی رگ ها بشوند، شریان‌ ها و خون به مقدار کافی به پا نرسد و همین نرسیدن خون به پا ها باعث می‌شود که فرد احساس سردی در پا ها کند.

همچنین ببینید:

آیا از دارو های گیاهی برای درمان دیابت استفاده کنیم؟

شاید لازم باشد که شب ها زیر پتو بخوابد و یا حتی با جوراب بخوابد، بعضی از بیماران به ما می‌گویند مجبور هستیم جوراب پشمی بپوشیم چون پاهامون سرد است، درسته چون خون به پا هاشون نمی‌رسد  و این جزء عوارض بیماری دیابت است باید بررسی بشود از نظر عروقی، خصوصاً کسانی که مشکلات عروقی در پا ها دارند ممکن است همین مشکلات در قلبشون نیز وجود داشته باشد و از نظر قلبی هم باید که بررسی بشوند که آیا تنگی عروق در قلب دارد یا نه؟ 

تنگی عروق در پا ها فرد را مستعد به زخم پا می‌کند، یکی دیگر از علائم تنگی عروق در پا ها را رفتن و لنگش متناوب است، یعنی بیمار دیابتی چند قدم که راه می‌رود مجبور هست بشیند دو تا سه دقیقه استراحت کند، دوباره راه بیفتد که به این موضوع لنگش متناوب می‌گویند که به علت تنگی عروق در پا ها هست که باید بررسی بشود.

همچنین ببینید:

ارتباط دیابت با بیماری کلیه

البته احساس سردی در پا ها ممکن است علل دیگری هم داشته باشد در بیماران دیابتی که به صورت نوروپاتی هست یعنی درگیری اعصاب در پا ها به واسطه بیماری دیابت خودش را به صورت سوزش، گزگز، مورمور، نشان می‌دهد و گاهی اوقات هم به صورت سردی در پا ها ممکن است که نشان بدهد، بنابراین عمدتاً به علت اختلال عروقی است که خون کافی به پا نمی‌رسد ولی می‌تواند به علت نوروپاتی باشد که نوروپاتی را در یک پست جداگانه به صورت مفصل خدمت شما عزیزان توضیح دادیم.

دیدگاه تان را بنویسید