پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 148

اتصال قلب و هورمون ها!

وقتی صحبت از سلامت قلب می شود ، هورمون ها نقش اصلی را دارند. نحوه عملکرد آنها در بدن به طور مستقیم بر روی سیستم قلبی عروقی ، قلب و رگ های خونی تأثیر می گذارد....

وقتی صحبت از سلامت قلب می شود ، هورمون ها نقش اصلی را دارند. نحوه عملکرد آنها در بدن به طور مستقیم بر روی سیستم قلبی عروقی ، قلب و رگ های خونی تأثیر می گذارد. این یعنی چی؟ یعنی وقتی آنها به درستی کار می کنند ، می توانند به جلوگیری از بیماری های قلبی کمک کنند. و وقتی تعادل ندارند ، می توانند باعث بروز بیماری های قلبی و عروقی شوند.

اتصال قلب و هورمون ها!

اثرات هورمون ها بر قلب شما چیست؟ آیا عدم تعادل هورمونی می تواند آنقدر جدی باشد که منجر به مشکلات قلبی عروقی شود؟ آیا به دلیل مشکلات هورمونی یا موارد دیگر ، بیشتر در معرض خطر کاردیومتابولیک هستید و در این صورت ، چه کاری می توانید انجام دهید؟

اتصال قلب و هورمون

برای درک ارتباط بین هورمون ها و سلامت قلب ، به لوزالمعده که یک غده تولید کننده هورمون است نگاه کنید. لوزالمعده در پشت معده و در کنار روده کوچک قرار دارد ، غده بزرگی است که انسولین را تولید می کند ، انسولین هورمونی است که به سلولهای بدن اجازه می دهد گلوکز خون را دریافت کنند. اگر مشکلی در نحوه ساخت این هورمون توسط لوزالمعده رخ دهد ، شاید مثلا به دلیل مقاومت به انسولین ، ناگهان مقدار قند در خون شما افزایش می یابد. به دلیل یک مشکل هورمونی ، گلوکز موجود در خون زیاد میشود و مقدار زیاد گلوکز خون می تواند باعث ایجاد بیماری دیابت نوع ۲ و مشکلات قلبی عروقی مانند افزایش کلسترول  ، فشار خون بالا و بیماری های قلبی شود.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

hormone

دیدگاه تان را بنویسید