پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 134

آیا استرس موجب مشکلات تنفسی میشود؟

سیستم تنفسی اکسیژن سلول ها را تأمین می کند و ضایعات دی اکسید کربن را از بدن دفع می کند. هوا از طریق بینی وارد می شود و از گلو ، از طریق نای پایین به داخل ریه ها و از طریق برونش ها وارد ریه می شود. سپس برونشیول ها اکسیژن را برای گردش خون به سلول های قرمز خون منتقل می کنند...

سیستم تنفسی اکسیژن سلول ها را تأمین می کند و ضایعات دی اکسید کربن را از بدن دفع می کند. هوا از طریق بینی وارد می شود و از گلو ، از طریق نای پایین به داخل ریه ها و از طریق برونش ها وارد ریه می شود. سپس برونشیول ها اکسیژن را برای گردش خون به سلول های قرمز خون منتقل می کنند.

آیا استرس موجب مشکلات تنفسی میشود؟

استرس و احساسات شدید می توانند با علائم تنفسی مانند تنگی نفس و تنفس سریع )چون مجاری تنفسی بین بینی و ریه ها منقبض می شوند(هراه باشند. برای افرادی که بیماری تنفسی ندارند ، این مسئله به طور کلی مشکلی نیست زیرا بدن می تواند کارهای اضافی را برای راحت نفس کشیدن مدیریت کند ، اما عوامل استرس زای روانشناختی می تواند مشکلات تنفسی را برای افرادی که از قبل بیماری های تنفسی مانند آسم و بیماری انسدادی مزمن ریوی (COPD) دارند ، تشدید کند. (این مساله شامل آمفیزم و برونشیت مزمن نیز میشود.)

برخی مطالعات نشان می دهد که یک استرس حاد مانند مرگ یکی از عزیزان در واقع می تواند باعث حملات آسم شود. علاوه بر این ، تنفس سریع یا تهویه بیش از حد هوا که ناشی از استرس باشد نیز می تواند حمله هراس را در شخصی که مستعد حملات هراس است ، ایجاد کند.

همکاری با روانشناس برای ایجاد آرامش ، بهبود تنفس و سایر استراتژی های رفتاری شناختی می تواند کمک کننده باشد.

توجه : مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .

منابع:

apa

دیدگاه تان را بنویسید