پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 975

چربی ترانس چیست؟ و چه خطراتی دارد؟

تأثیر سطح کلسترول، افزایش خطر بیماری های قلبی، افزایش خطر دیابت و ... از خطرات چربی های ترانس هستند که می‌توانند...

ما می‌دانیم که بدن برای کار در سطح بهینه به چربی های سالم نیاز دارد. مسئله این است که رژیم استاندارد آمریکایی حاوی بیش از حد بسیاری از غذا های چربی ترانس و مواد مصنوعی است.

چربی های ترانس آمریکایی ها به مراتب بیشتر از مواردی است که توصیه می‌شود یا سالم تلقی می‌شود، زیرا حدود 19 درصد کالری مصرفی آنها از چربی های اشباع و ترانس است. میزان دریافتی توصیه شده کمتر از 10 درصد کل کالری برای چربی های اشباع و تا حد ممکن از چربی های ترانس است.

چربی ترانس چیست؟

حال، حقیقت در مورد چربی اشباع شده این است که می‌تواند در صورت مصرف متوسط ​​و مصرف انواع مناسب چربی اشباع مانند روغن MCT، سالم باشد. چربی های ترانس کاملا خطرناک هستند.

چربی ترانس چیست؟

چربی های ترانس یا اسید های چرب ترانس به طور طبیعی در گوشت و محصولات لبنی حیوانات نشخوارکننده وجود دارند. برخی از حیوانات به طور طبیعی چربی های ترانس را در روده تولید می‌کنند و غذای این حیوانات می‌تواند حاوی مقادیر کمی از این چربی ها باشد.

همچنین ببینید:

12 تا از مزایای بی‌نظیر ریحان

همچنین چربی های ترانس صنعتی یا مصنوعی وجود دارد که بیشترین میزان مصرف این اسید چرب را تشکیل می‌دهد. اینها با افزودن هیدروژن به روغن های گیاهی مایع ایجاد می‌شوند تا باعث استحکام بیشتر آنها شوند.

آنها به عنوان ناسالم ترین چربی هایی که می‌توانید بخورید شناخته می‌شوند، اما تولیدکنندگان اغلب از آنها در غذا های سرخ شده و فرآوری شده استفاده می‌کنند.

این روغن های پخت و پز اغلب اصلاح ژنتیکی شده و کاملاً ناسالم هستند، با توسعه بیماری های قلبی عروقی و سندرم متابولیک ارتباط دارند. حتی ممکن است خشن شوند(تلقین این نوع احساس) و باعث نگرانی بیشتر در مورد سلامتی شوند.

خطرات چربی های ترانس

چربی های ترانس در ایالات متحده بیش از حد زیاد مصرف می‌شوند و اثرات سلامتی آن حیرت آور است. در اینجا تجزیه و تحلیل خطرات اصلی خوردن غذا های حاوی چربی ترانس وجود دارد.

1. تأثیر سطح کلسترول

چربی های ترانس سطح کلسترول بد (LDL) و سطح کلسترول خوب (HDL) را پایین می‌آورند. تحقیقات منتشر شده در مجله تغذیه بالینی آمریکا نشان می‌دهد که شواهد واضحی وجود دارد که اسید های چرب ترانس غلظت کلسترول LDL در پلاسما را افزایش می‌دهد و غلظت کلسترول HDL را کاهش می‌دهد.

محققان تخمین می‌زنند که به طور محافظه کارانه، 30،000 مرگ زودرس در ایالات متحده مربوط به مصرف اسید های چرب ترانس است.

2. افزایش خطر بیماری های قلبی

مصرف بیش از حد غذا های چربی ترانس ممکن است خطر بیماری قلبی و سکته مغزی را افزایش دهد. تحقیقات از دانشکده پزشکی هاروارد که شامل آزمایشات کنترل شده و مطالعات مشاهده‌ای بود، نشان داد که مصرف اسید چرب ترانس از روغن های نیمه هیدروژنه (PHO) "بر عوامل مختلف قلبی عروقی تأثیر منفی می‌گذارد و به طور قابل توجهی در افزایش خطر وقایع بیماری عروق کرونر قلب نقش دارد."

این یافته ها در تحقیقات منتشر شده در مجله علوم پزشکی پاکستان تأیید شده اند، که نشان می‌دهد مصرف زیاد چربی های ترانس در پاکستان یکی از عوامل افزایش بار بیماری های قلبی عروقی است. محققان پیشنهاد می‌کنند که مصرف چربی های غذایی کم اسید های چرب ترانس در کاهش خطر بیماری های قلبی در جنوب آسیا مفید است.

مطالعه دیگری که در تحقیقات تغذیه مولکولی منتشر شده نشان می‌دهد که مصرف چربی ترانس با انواع عوارض قلبی عروقی از جمله تصلب شرایین و سایر اثرات مخرب قلبی عروقی همراه است.

3. افزایش خطر دیابت

همچنین ثابت شده است که چربی های ترانس در چاقی و دیابت نقش دارند. یک مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی نیوانگلند شامل بیش از 84000 زن است که هنگام شروع مطالعه از بیماری قلبی، دیابت و سرطان عاری بودند.

در طول 16 سال پیگیری، محققان مستند 3300 مورد جدید ابتلا به دیابت نوع 2، با اضافه وزن و چاقی را از مهم‌ترین عوامل دانستند. آنها تأکید کردند که کسانی که بیشترین میزان اسید های چرب ترانس را مصرف می‌کنند 40 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به دیابت قرار دارند در مقایسه با افرادی که رژیم های غذایی با ترانس کمتری دارند و سبک زندگی بهتری دارند.

تحقیقات دانشکده پزشکی دانشگاه ویک فارست نشان داد که رژیم غذایی با چربی های ترانس باعث چاقی شکمی و تغییر در حساسیت به انسولین در میمون ها می‌شود و اعتقاد بر این است که در انسان نیز همین کار را انجام می‌دهد.

غذا های چربی ترانس

عجیب نیست که در ایالات متحده با توجه به اینکه چربی های ترانس مصرف می‌شود، به ویژه در مورد چاقی و بیماری های قلبی دچار بحران سلامتی شده است.

اسید های چرب ترانس به طور طبیعی در برخی از گوشت ها و محصولات لبنی وجود دارند، اما تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف بیش از حد غذا های صنعتی چربی ترانس خطرناک ترین مورد برای سلامتی شما است.

چربی های ترانس در PHO وجود دارد که معمولاً در غذا های سرخ شده استفاده می‌شود. چربی های ترانس را در این غذا ها پیدا خواهید کرد:

پیتزای یخ زده

چوب موزارلا

کالا های پخته شده بسته بندی شده

چیپس و تنقلات بسته بندی شده

خمیر بسته بندی شده و یخچالی

گوشت های سرخ شده و فست‌فود ها

مارگارین

کوتاه کردن سبزیجات

کرمر های قهوه غیر شیر

چگونه از آنها دوری کنیم؟

بهترین راه برای جلوگیری از خوردن چربی های ترانس، خوردن یک رژیم غذایی غنی از غذا های کامل است که شامل سبزیجات، میوه ها، گوشت های ارگانیک و حبوبات است. به چربی های سالم مانند چربی های موجود در روغن زیتون، آووکادو، آجیل و ماهی آزاد روی بیاورید

اگر یک محصول غذایی بسته بندی می‌خورید، برچسب آن را با دقت بخوانید و از غذا هایی که حاوی روغن های هیدروژنه تا حدی یا سایر موارد هستند خودداری کنید. حتی برخی از غذا های "بدون چربی ترانس" می‌توانند حاوی 0.5 گرم در هر وعده باشند، بنابراین لیست مواد تشکیل دهنده را بخوانید تا مطمئن شوید غذا در واقع فاقد این چربی های مضر است.

ممکن است چربی های ترانس در غذا های فرآوری شده وجود داشته باشد اما در برچسب مواد تشکیل دهنده ذکر نشده باشد، حتی به عنوان PHO. به همین دلیل کاهش هرچه بیشتر مصرف غذا های فرآوری شده برای سلامتی بسیار مهم است.

همچین ببینید:

آیا گوشت اندام و کله پاچه برای بدن مفید است؟

حذف آنها از محصولات

خبر خوب این است که مردم آمریکا هر روز بیشتر در مورد خطرات چربی های ترانس آگاه می‌شوند، و به طور فزاینده‌ای، آمریکایی ها نگران و آگاه از آنچه در بدن خود قرار می‌دهند هستند.

در سال 2015، سازمان غذا و دارو حکم داد که چربی های ترانس مصنوعی برای خوردن غیر ایمن هستند و به تولیدکنندگان مواد غذایی سه سال فرصت داد تا آنها را از منابع غذایی خود حذف کنند. این ممنوعیت رسمی از سال 2018 آغاز شد و این ماده در مورد غذا هایی که حاوی PHO های تولید شده در صنعت هستند اعمال می‌شود. اکنون تولیدکنندگان وظیفه دارند چربی های ناسالم را با گزینه های سالم جایگزین کنند.

مقدار کمی چربی ترانس هنوز به طور طبیعی در محصولات لبنی و گوشتی وجود دارد و این محصولات هنوز مجاز هستند.

در سال 2018، سازمان بهداشت جهانی طرحی را اعلام کرد که دولت های سراسر جهان را ترغیب می‌کند تا استفاده از چربی های ترانس در محصولات غذایی را حذف کنند. WHO مجموعه‌ای از دستورالعمل ها را ارائه می‌دهد که چربی های ترانس موجود در مواد غذایی جهانی را تا سال 2023 از بین می‌برد.

نتیجه

چربی های ترانس نوعی چربی اشباع نشده است که به طور طبیعی در لبنیات و فرآورده های گوشتی وجود دارد اما به صورت صنعتی نیز ساخته می‌شود تا در غذا های بسته بندی شده فرآوری شده استفاده شود.

بسیاری از خطرات سلامتی در ارتباط با این چربی ها وجود دارند، از جمله افزایش سطح کلسترول LDL، کاهش کلسترول HDL، خطر بیشتر بیماری های قلبی، خطر چاقی بیشتر و افزایش دیابت.

در سال 2015، FDA اعلام کرد که چربی های ترانس صنعتی از آغاز سال 2018 از محصولات غذایی منع خواهند شد. WHO با تلاش برای نجات جان میلیون ها نفر، دستورالعمل هایی را برای از بین بردن آنها در سطح جهانی تا سال 2023 تعیین کرد.

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

draxe

دیدگاه تان را بنویسید