پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 922

27 ماده غذایی که می‌توانند انرژی بیشتری به شما بدهند!

کمبود انرژی می‌تواند بر فعالیت های روزمره شما تأثیر بگذارد و باعث کاهش بهره وری شود پس استفاده از مواد غذایی معرفی شده و تنوع غذایی فراوان می‌تواند به تقویت انرژی شما کمک کند...

بسیاری از افراد در بعضی از روز ها احساس خستگی یا ریزش می‌کنند. کمبود انرژی می‌تواند بر فعالیت های روزمره شما تأثیر بگذارد و باعث کاهش بهره وری شود.

شاید تعجب آور نباشد، نوع و مقدار غذایی که می‌خورید نقش اساسی در تعیین سطح انرژی شما در طول روز دارند. حتی اگر همه غذا ها به شما انرژی نمی‌دهند، برخی از غذا ها حاوی مواد مغذی هستند که می‌توانند به افزایش سطح انرژی شما کمک کرده و هوشیاری و تمرکز شما را در طول روز حفظ کنند.

27 ماده غذایی که می‌توانند انرژی بیشتری به شما بدهند

در اینجا لیستی از 27 ماده غذایی وجود دارد که ثابت شده است به افزایش سطح انرژی کمک می‌کنند.

1)موز

موز ممکن است یکی از بهترین مواد غذایی برای تأمین انرژی باشد. آنها منبع عالی کربوهیدرات های پیچیده، پتاسیم و ویتامین B6 هستند که همه می‌توانند به افزایش سطح انرژی شما کمک کنند.

2)ماهی های چرب

ماهی های چرب مانند ماهی آزاد و تن ماهی، منابع خوبی از پروتئین، اسید های چرب و ویتامین های گروه B هستند که باعث می‌شوند غذا‌ های بسیار خوبی برای رژیم غذایی شما باشند.

یک وعده ماهی سالمون یا تن ماهی مقدار توصیه شده روزانه اسید های چرب امگا 3 و ویتامین B12 را برای شما فراهم می‌کند.

نشان داده شده است که اسید های چرب امگا 3 باعث کاهش التهاب می‌شوند که دلیل اصلی خستگی است 

در حقیقت، برخی مطالعات مشخص کردند که مصرف مکمل های امگا 3 می‌تواند باعث کاهش خستگی، به ویژه در بیماران سرطانی و بهبودیافته از سرطان شود.

همچنین ببینید:

چه عواملی در فصل تابستان خواب خوب را از ما می‌گیرند؟

علاوه بر این، ویتامین B12 با فولات برای تولید گلبول های قرمز خون کار می‌کند و به عملکرد بهتر آهن در بدن کمک می‌کند. سطح مطلوب گلبول های قرمز و آهن می‌توانند باعث کاهش خستگی و افزایش انرژی شوند 

دیدگاه تان را بنویسید

 
پیج دیابتی پلاس

پربازدید ها