پیج دیابتی پلاس
کد خبر: 918

فواید بی‌نظیر مصرف مکمل های کلروفیل دار

مکمل های کلروفیل در واقع کلروفیلین هستند که به جای منیزیم حاوی مس هستند، کلروفیل را همچنین می‌توانید از گیاهان دریافت کنید ...

کلروفیل نقش مهمی در سبز و سالم نگه داشتن گیاهان دارد. همچنین دارای ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و خواص درمانی است که می‌تواند به نفع بدن شما باشد.

کلروفیل را می‌توانید از گیاهان یا مکمل ها دریافت کنید، اگرچه مکمل ها ممکن است موثرتر باشند. زیرا کلروفیل ممکن است به اندازه کافی برای جذب در هضم زنده بماند.

تاثیر بی‌نظیر مصرف مکمل های کلروفیل دار

مکمل های کلروفیل در واقع کلروفیلین هستند که به جای منیزیم حاوی مس هستند. هنگامی که دوز کلروفیلین گرفته شود، مس را می‌توان در پلاسما، که به معنی جذب تشخیص داده رخ داده است.

خوشبختانه کلروفیلین خواص مشابه کلروفیل دارد. هنگامی که در حال خرید مکمل های کلروفیل هستید، ممکن است متوجه شوید که مزایای بازاریابی عبارتند از:

 • تحریک سیستم ایمنی بدن
 • از بین بردن قارچ در بدن
 • سم زدایی از خون شما
 • روده ها را تمیز کنید
 • خلاص شدن از شر بوهای بد
 • انرژی دادن به بدن
 • جلوگیری از سرطان

همچنین ببینید:

تماشای بیش از حد تلویزیون بر سلامت مغز تاثیر می‌گذارد

با این حال، نتایج تحقیق در مورد اینکه آیا کلروفیل می‌تواند از این طریق سلامتی شما را تقویت کند، متفاوت است. برای ارزیابی مزایای بالقوه کلروفیل برای سلامتی، مطالعات دقیق‌تری لازم است.

مزایای کلروفیل

بهبود پوست:

کلروفیلین اثرات احتمالی را برای کاهش التهاب و رشد باکتری‌ها در زخم های پوستی نشان داده است.

بررسی 2008 از تحقیقات مراقبت از زخم مطالعات مختلفی بر روی پماد حاوی پاپائین-اوره کلروفیلین است.

در حالی که مطالعات فردی، موثرتر بودن این پماد را نسبت به سایر روش های درمانی نشان می‌دهند، بازرسان خاطرنشان می‌کنند که برای تأیید این یافته ها به مطالعات بزرگتر و کنترل شده تری نیاز است.

کلروفیلین همچنین ممکن است برای سایر بیماری های پوستی نیز موثر باشد، که نتایج دو مطالعه آزمایشی نشان می‌دهد. مطالعه مقدماتی یک مطالعه مقدماتی در مقیاس کوچک است که قبل از مطالعه یا آزمایش بزرگتر انجام شده است.

1) مطالعه آزمایشی در 2015، منبع مورد اعتماد از 10 نفر مبتلا به آکنه و منافذ بزرگ پوست هنگام استفاده از ژل کلروفیلین موضعی به مدت 3 هفته بهبود پوست مشاهده شد.

2) یکی دیگر از مطالعه آزمایشی در 2015، منبع مورد اعتماد، همچنین با مشارکت 10 نفر، دریافت که استفاده از کلروفیلین موضعی طی 8 هفته باعث بهبود پوست آسیب دیده از آفتاب می‌شود.

خون ساز:

برخی افراد پیشنهاد می‌کنند که کلروفیل مایع می‌تواند با بهبود کیفیت گلبول های قرمز خون شما را بسازد.

یک مطالعه آزمایشی در سال 2004 نشان داد که گیاه گندم که حاوی حدود 70 درصد کلروفیل است، باعث کاهش تعداد انتقال خون در افراد مبتلا به تالاسمی، یک اختلال خونی می‌شود.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که نویسندگان این مطالعه نتیجه نگرفتند که کلروفیل دلیل کاهش نیاز به تزریق است.

دکتر کریس رینولدز، یک متخصص بالینی، معتقد است که مزایای گیاه گندم، بیشتر از خود گندم در کلروفیل است.

مشخص نیست که گیاه گندم چگونه بر گلبول های قرمز تأثیر می‌گذارد. اما اعتقاد بر این است که کلروفیل در هنگام تولید عصاره گیاه گندم از بین می‌رود.

سم زدایی و سرطان:

محققان تأثیر کلروفیل و کلروفیلین را بر روی سرطان بررسی کرده‌اند.

یکی مطالعه حیوانات، در ماهی قزل آلا دریافت که، بسته به دوز مصرفی، کلروفیل بروز تومور های کبدی را 29 تا 63 درصد و تومور های معده را 24 تا 45 درصد کاهش می‌دهد.

یک مطالعه در 2018 اثر کلروفیل بر رشد سلول های سرطانی لوزالمعده را ارزیابی کرد.

محققان دریافتند که مصرف کلروفیل خوراکی روزانه به طور قابل توجهی باعث کاهش اندازه تومور در موش هایی می‌شود که با سلول های سرطانی لوزالمعده انسان پیوند زده شده اند.

در حالی که نتایج مطالعات حیوانات امیدوار کننده است، اما اخیراً آزمایشات انسانی انجام شده است. یک مطالعه کوچک روی چهار داوطلب نشان داد که کلروفیل ممکن است آفلاتوکسین بلعیده شده را محدود کند، یک ترکیب شناخته شده برای ایجاد سرطان.

این مطابق با یک است مطالعه از چین که در آن مصرف کلروفیلین در هر وعده غذایی منجر به کاهش 55 درصدی نشانگر های زیستی آفلاتوکسین در مقایسه با دارونما شد.

همچنین آزمایشاتی در حال برنامه ریزی برای بررسی چگونگی تأثیر رژیم غذایی غنی از کلروفیل بر خطر سرطان روده بزرگ هستند. چنین رژیمی شامل افزایش مصرف سبزیجات برگ مانند اسفناج و جعفری است.

کاهش وزن

یکی از مشهورترین ادعا های مرتبط با کلروفیل مایع، پشتیبانی از کاهش وزن است. با این حال، تحقیق در مورد این موضوع در حال حاضر بسیار محدود است.

مطالعه‌ای که در سال 2014 روی 38 شرکت کننده زن انجام شد نشان داد که کسانی که مکمل غشا گیاهان سبز، که شامل کلروفیل است، یک بار در روز مصرف می‌کنند، نسبت به گروهی که مکمل مصرف نمی‌کنند‌، کاهش وزن بیشتری دارند.

محققان همچنین پیشنهاد کردند که این مکمل سطح کلسترول مضر را کاهش می‌دهد. مکانیسم این یافته ها و اینکه آیا شامل کلروفیل است، در حال حاضر مشخص نیست.

دئودورانت طبیعی

در حالی که از دهه 1940 از کلروفیلین برای خنثی سازی برخی بو ها استفاده می‌شود، مطالعات منسوخ شده و نتایج متفاوتی را نشان می‌دهند.

تازه ترین مطالعه در افراد مبتلا به تری متیل آمینوریا، شرایطی که بوی ماهی می‌دهد، مشخص شد که کلروفیلین میزان تری متیل آمین ها را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

در مورد ادعا های مربوط به کلروفیلین برای کاهش بوی بد دهان، شواهد کمی برای اثبات آن وجود دارد

خطرات کلروفیل چیست؟

کلروفیل و کلروفیلین طبیعی سمی شناخته نشده اند. اما برخی از عوارض جانبی احتمالی وجود دارد، از جمله:

 • مشکلات گوارشی
 • اسهال
 • مدفوع سبز، زرد یا سیاه، که می‌تواند به عنوان خونریزی دستگاه گوارش اشتباه باشد
 • اگر به صورت موضعی استفاده شود، خارش یا سوزش دارد

محققان اثرات مصرف کلروفیل در زنان باردار یا شیرده را بررسی نکرده اند.

قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید. همچنین ممکن است کلروفیل با دارو های مصرفی شما ارتباط منفی داشته باشد.

نحوه‌ی تهیه و مصرف کلروفیل

فروشگاه های مواد غذایی سالم

مغازه های مواد غذایی طبیعی

به عنوان یک مکمل، کلروفیل به چند شکل مختلف وجود دارد، از جمله:

 • قرص
 • پماد
 • اسپری
 • مایع

طبق گفته دانشگاه ایالتی اورگان، میانگین دوز مکمل های کلروفیلین بین 100 تا 300 میلی گرم (میلی گرم) در روز در طی دو دوز منقسم است.

مکمل های کلروفیل تنظیم نشده‌اند و دوز های آنها متفاوت است. با پزشک خود مشورت کنید تا تصمیم بگیرید که آیا به آنها نیاز دارید و دوز مناسب شما چیست.

برخی از افراد با افزودن فرم مایع به دستور العمل ها، کلروفیل را در رژیم های غذایی خود گنجانند. می‌توانید فرم پودر را به آب، آب میوه یا سس اضافه کنید.

همیشه قبل از مصرف کلروفیل یا سایر گیاهان و مکمل ها با پزشک خود صحبت کنید. آنها می‌توانند عوارض جانبی ناخواسته‌ای ایجاد کنند، به خصوص اگر قبلاً دارو مصرف کرده اید یا نگرانی های موجود در مورد سلامتی دارید.

کلروفیل طبیعی

چگونه می‌توانید مکمل کلروفیل مایع خود را با استفاده از جعفری و آب تهیه کنید؟ سه اونس جعفری حدود 2 قاشق غذاخوری کلروفیل درست می‌کند. 

سپس می‌توانید از کلروفیل خانگی خود برای تهیه یک اسموتی خوشمزه استفاده کنید.

همچنین ببینید:

دارو های سرکوب کننده سیستم ایمنی اثر واکسن COVID_19 را کاهش می‌دهند

گیاهانی که تازه و سبز هستند احتمالاً منبع خوبی از کلروفیل هستند. این به معنی سبزیجات و گیاهانی مانند:

 • علف گندم
 • لوبیا سبز
 • اسفناج
 • جعفری
 • آروگولا
 • نخود فرنگی
 • تره فرنگی

طبق گفته دانشگاه ایالتی اورگان، یک فنجان اسفناج خام حاوی حدود 24 میلی گرم کلروفیل است. جعفری حدود 19 میلی گرم در هر فنجان دارد. می‌توانید جعفری را با آب مخلوط کنید و یک نوشیدنی "کلروفیل مایع" ایجاد کنید.

سایر سبزیجات به طور متوسط ​​4 تا 15 میلی گرم در هر فنجان دارند.

بهترین منبع کلروفیل شما از گیاهانی است که از داخل و خارج سبز هستند.

سبزیجاتی مانند کلم بروکلی و مارچوبه ممکن است از خارج به رنگ سبز باشد، اما فضای سفید مایل به سفید آنها نشانگر مقدار کمتری کلروفیل است.

گیاه گندم دارای مزایایی مانند کلروفیل است

گیاه گندم ممکن است برای برخی شرایط یک روش دارویی جایگزین مناسب باشد.

یک بررسی از آب درمانی گندم نشان داد که ممکن است برای افرادی که نیاز دارند مفید باشد:

 • انتقال خون
 • درمان ضد سرطان
 • بهبود زخم
 • سم زدایی از کبد
 • ملین ها
 • برای جلوگیری از پوسیدگی دندان

روغن گندم ممکن است به درمان جای زخم کمک کند. می‌توانید روغن علف گندم را با تفت دادن علف گندم درست کنید تا سیاه شود و سپس روغن را فشار دهید. همانند کلروفیل، تحقیقات بیشتری در مورد مزایای بالقوه گیاه گندم برای سلامتی مورد نیاز است.

توجه: مطالب پزشک من از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد. از این رو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

منابع:

healthline

دیدگاه تان را بنویسید

 
پیج دیابتی پلاس

پربازدید ها