کد خبر: 722

قیسی و خرما سرشار از آهن هستن!

دریافت آهن فقط از طریق خوردن قرص ویتامین نیست و از منابع خوب تغذیه ای مثل قیسی و خرما و ...

با توجه به سوالات متعدد مخاطبین پزشک من در مورد اینکه آیا ما می‌تونیم از طریق رژیم غذایی در غیر از بارداری و شیردهی، آهن مورد نیازمون رو به تنهایی از منابع غذایی دریافت کنیم؟  ویدئو زیر ضبط و منتشر شده است:

قیسی و خرما سرشار از آهن هستن!

دکتر لادن گیاهی متخصص تغذیه و رژیم درمانی پاسخ می‌دهد:

قیسی و خرما سرشار از آهن هستن!

سلام امیدوارم که حالتون خوب باشه.

در ارتباط با منابع غذایی آهن سوال شده که آیا ما می‌تونیم از طریق رژیم غذایی در غیر از بارداری و شیردهی، آهن مورد نیازمون رو به تنهایی از منابع غذایی دریافت کنیم؟ پاسخ این هست که بله حتی گیاه خواران هم می‌تونن از طریق منابع غذایی به تنهایی آهن مورد نیازشون رو تامین کنن.

همچنین ببینید:

چطور عصاره گوشت درست کنیم؟

غیر از گوشت و جگر و تخم مرغ منابعی که همه می‌دونیم درباره آهن، توی گیاهان هم طیف وسیعی وجود داره که می‌تونه به تامین آهن ما کمک کنه توی میوه ها بهترین منابع آهن در واقع قیسی زردآلو، برگه زردآلو، هلو، برگه هلو، آلو، انجیر، خرما و کشمش هستند . موز هم مقداری در واقع آهن داره، و بین سبزیجات گوجه فرنگی آفتابی، اسفناج، سبزیجات برگ سبز رنگ بروکلی، نخود سبز، نخود، جز بهترین منابع آهن می‌تونن باشن در بین گیاهان همینطور جوانه ها هم منبع خوبی از آهن هستند.

توی حبوبات لوبیا سفید، لوبیا سیاه، لوبیا چشم بلبلی و عدس منابع عالی از آهن هستن.

بین دانه ها دانه کدو حلوایی و دانه آفتابگردان منبع خوب آهن هستند.

در مغز دانه ها گردو و بادام منبع خوب آهن هستند و پسته مقداری آهن داره.

توی میوه ها راستی نارگیل هم مقداری در واقع می‌تونه به تامین آهن کمک بکنه، در بین سبزیجات قارچ هم می‌تونه تا حد کمتری در واقع تامین کننده آهن باشه، کینوا هم یکی از منابع غذایی خوب آهن هستش.

شکلات تلخ هم یادتون باشه یکی از منابع آهن هست، ما می‌تونیم روش حساب بکنیم.

فقط یادتون باشه شما وقتی دارید از منابع گیاهی آهن استفاده می‌کنید همراه با منابع لبنی نباید باشه چون جذب اون به شدت کاهش پیدا می‌کنه و بهتر هستش همراه با منابع غذایی ویتامین c اون رو مصرف بفرمایید.

دیدگاه تان را بنویسید