کد خبر: 713

قرص آهن خارجی بهتره یا ایرانی؟

اینکه قطعی بگیم که قرص آهن خارجی بهتر است یا ایرانی در رده‌‌‌‌ی دوم توصیه های ما هست چون آنقدر قرص آهن لازم و مفید است که اگر هر کدام از انواع آن عوارض کوچکی داشته باشند باز هم باید مصرف بشود...

قرص آهن خارجی بهتره یا ایرانی؟

دکتر عدنان خسروی فوق تخصص خون و آنکولوژی پاسخ می‌دهد:

قرص آهن خارجی بهتره یا ایرانی؟

قرص خارجی که به شما میگن خارجی، اینها ساپلمنت هستند (ساپلمنت یعنی کمک کننده)، ما در مورد کمک کردن به خصوص  به خانم‌ ها  صحبت نمی‌کنیم، من در مورد کم خونی صحبت می‌کنم.

کم‌خونی فقر آهن با قرص آهن خارجی که ۱۵ میلی گرم تقریبا باید باشه که این قرص آهن یک مکمل هست که ما قرص آهن خارجی می‌تونیم بخوریم ولی  باید ۸ تا ۹ عدد در روز بخوریم.

همچنین ببینید:

قیسی و خرما سرشار از آهن هستن!

ولی ساده ترین قرص ایرانی فروس سولفات می‌باشد که حداقل ۵۰ میلی گرم آهن دارد، ۵۰ میلی گرم آهن رو شما روزی سه تا دانه بخورید کافی می باشد یا دوتا بخورید آهن بدن شما را تامین می‌کند و کم‌خونی شما رو جبران می‌کند.

فرقی بین آهن خارجی و ایرانی نیست ولی قرص آهن ایرانی که شما مصرف می‌کنید ۵۰ میلی گرم نیاز شماست، امکان دارد آهن ایرانی سر دل شما را یک مقدار سنگین کند، میگن که این اذیت می‌کنه.

که این یک بیماری نیست و شما را بیمار نمی کند و اتفاقی برای بیمار نمی افتاد و اگر بخواهیم مثال روبروی آن را بگوییم قرص آسپرین است، منِ دکتر هم خودم استفاده می کنم البته نیازه من هست و سرخود استفاده نمی‌کنم، یک آسپیرین بدون هیچ علامتی ممکنه باعث خونریزی معده بشه ولی هیچ وقت قرص آهن باعث اتفاق بدی در معده نمی افته فقط ممکنه یکمی سردل سنگین بشه.

منبع: برنامه طبیب

دیدگاه تان را بنویسید